Earth, Wind&Fire meeleolud homme Linnahallis

21. aprill 2004

Tegu on Earth Wind & Fire kitarristi-helilooja produtsendi 14-liikmelise supermuusikute grupiga, mis mängib ansambli ajaproovile vastu pidanud menulugusid.

22.aprillil kell 19.00 Tallinna Linnahallis
Elion esitleb

Jazzkaare ekslusiivne kontsert – Al McKay AllStar Band feat Earth Wind & Fire Experience. Tegu on Earth Wind & Fire kitarristi-helilooja produtsendi 14-liikmelise supermuusikute ansambliga, mis mängib ansambli ajaproovile vastu pidanud menulugusid.

Al McKay esimene suurem tuleproov kitarristina oli Ike ja Tina Turneri Revue bändis, edasi esines ta koos Sammy Davis Juniori, Andy Williamsi, Isaac Hayesi jt tuntud muusikutega. 24-selt liitus ta ansambliga Earth Wind & Fire – järgnesid 8 unustamatut aastat. Just nende aastate plaatidest müüdi 5 topeltplaattinaalbumit ja pälviti ka 5 Grammyt. Nende värvikas funk, disco, ballaadid, rhythm & blues on innustanud ja innustavad praegugi paljusid muusikuid ja kuulajaid.
Ansambel võlgneb oma sünni Maurice White´ile, tema kõrval olid ansambli hiilgeaegadel loomingulised liidrid ka Philip Bailey ja Al McKay. McKay on mitmete lugude nagu September, Singasong, I Write a Song for You, Biyo autor ja veel paljude nagu Magic Mind, Saturday Nite, Let Me Talk jt kaasautor.

Kui Al McKay 1981. aastal bändist lahkus, valitsesid seal kriisiajad. Soovides loobuda tuuritamisest jätkas ta mängimist Los Angelesi ansamblites ja stuudiotes. Koos bändist lahkunud trummar Fred White´iga lõid nad 1990. aastate lõpul ansambli, millest sai tuumik praegusele Allstars bändile Earth Wind & Fire Experience. Viimasega on nad esinenud turneedel ja festivalidel Euroopas ja Aasias ning kõikjal saanud vaimustatud vastuvõtu osaliseks.

Et tegu on tippmuusikutega, annab tunnistust pea iga muusiku väga pikk koosstööprojektide loetelu, millest siinkohal on nimetatud vaid paar-kolm.

Vokalistid:
Tim Owens (vokaal) – Rod Stewart, Michel Jackson, Wynton Marsalis, Destiny Child. Alustas karjääri Atlantic Records sooloartistina.
DeVere Duckett (vokaal) – Barry White, Michael Bolton, Howard Hewitt.
Claude Woods (vokaal ) ansambli pesamuna , Lõuna California ansamblid.
Bryan Loren (vokaal, lahvpillid) – Barry White, Sting, Michael Jackson.

Puhkpillirühm:
Michael Harris (trompet) – Earth Wind & Fire, Phil Collins, Lenny Kravitz.
Enzo Villaparedas (trompet) – Joan Sebastian, Ani di Franco.
Wendell Kelly (tromboon) – Whitney Houston, Stevie Wonder, Natalie Cole.
Ed Wynn (saksofonid) – The Platters, Ronnie Laws, Mary Wilson.

Rütmigrupp:
Bruce Conte (kitarr)- Tower of Power, George Benson, Santana.
Hussain Jiffry (basskitarr) – Whitney Houston, Michael Bolton, Steve Winwood.
Joey DeLeon (löökpillid) – Tito Puente, Alex Acuna, Poncho Sanches.
Michel Shapiro (trummid)- Flora Purim, Al Jarreu, Sergio Mendez.

Ansambli juht ja kitarrist Al McKay kinnitab, et kontserdil saavad kuulajad osa ansambli ainuomasest soundist ja kuulevad parimat valikut ansambli menulugudest.

Eile andis ansambel oma esimese kontserdi Soomes April Jazzil. Festivali korraldaja Martti Lappalainen kinnitas, et kontsert oli suurepärane. “Hea muusika, professionaalne esitus, eriline energia. Just see, mida ma ootasingi. Ja minu jaoks pole vähetähtis ka see, et nad on väga vahvad sõbralikud inimesed.”