ECM andis välja raamatu Keith Jarrettist

25. mai 2003

Tänavu Polar Music Prize saanud ja järjekordse klaveritrio plaadi teinud ameerika pianist räägib raamatus muusikast.

Nagu märgib ajakirja JazzWise kriitik, kipub tänavune kangesti kujunema Keith Jarretti aastaks. Esiteks sai ta maineka Polar Music Prize’i, olles esimene, kes sai selle tunnustuse mõlema, nii tõsise kui jazzmuusikalise tegevuse eest. Lisaks sellele ilmus Jarretti triolt järjekordne kontsertplaat ning praegu tiirutab kõnealune kolmik kontserte andes usinasti mööda maailma ringi.
Lisaks kõigele andis plaadifirma ECM, mille märgi all on ilmunud enamik Jarretti kaalukamatest salvestustest, välja 80-leheküljelise raamatu Jarrettist. Raamatu pealkiri on “Scattered Words” ning sellele kirjutas eessõna Geoff Dyer. Peale selle on raamatus katkendeid plaatide saatetekstidest, intervjuudest, artiklitest. Rohkete fotodega illustreeritud raamat on mõeldud eeskätt fännidele. Seal on ka Jarrettile omistatud auhindade loetelu ja tema täielik diskograafia.

Jarrett jazzmuusikast: “Jazzi demüstifitseerimiseks pole ühtegi muud moodust kui mängida seda muusikat veenvalt. See on üks müstiline tegevus.”
Jarrett ECM-ist: “Kui ma poleks komistanud Manfred Eicherile, jäänuksid mu sooloalbumid olemata. Mu sahtlid oleks täis noote, mida keegi kunagi poleks harjutanud ja mänginud, rääkimata salvestamisest.”