Eesti Bigbänd on Vilnius Band 2003 peaesineja

16. mai 2003

Estonian Dream Big Band on 14.-18. maini Vilniuses toimuva Rahvusvahelise bigbändide ja dixieland’i Festivali Vilnius Band 2003 üks peaesinejatest.

17. mail kell 19 astub EDBB leedu festivalil üles koos soome tunnustatud helilooja, dirigendi ja muusiku Jukka Linkola ning silmapaistva leedu džässinstrumentalisti Petras Vysniauskasega. Kontserdi peateos on Jukka Linkola kolmeosaline tsükkel “Grand Mystery” bigbändile (osad: I “Even Frogs Spawn in Spring”, II “Nocturneal Ode”, III “Comfort Sought by a Restless Soul”).
Helilooja on selles kasutanud stiilivõtteid, milles liigutakse Igor Stravinski ja John Coltrane’i helimaastikel. Teose mitmeid särtsakaid soolo-osi interpreteerib saksofonist Petras Vysniauskas. Helilooja ise on “Grand Mysteryt” nimetanud “kevadohvriks bigbändile”.
Estonian Dream Big Bandi ülejäänud kontserdiprogramm festivalil Vilnius Band 2003 koosneb elavast funk-varjundiga “Linkola-muusikast”.
Jukka Linkola (1955) on Soomes ja kaugemalgi tunnustatud jazzihelilooja. Ta on loonud hulgaliselt lava- ja filmimuusikateoseid ning suuremõõtmelisi kompositsioone suurtele jazzikoosseisudele. Samuti on ta kirjutanud muusikat kammer- ja sümfooniaorkestritele. Tema muusikaga on ilmunud üle 30 heliplaadi ning tema tegevust on tunnustatud mitmete preemiate ja autasudega.