Eesti ja Rootsi ühendavad jazzijõud

14. veebruar 2005

17.-19. veebruarini annab kontserte Eesti-Rootsi trio Sooäär-Jormin-Ruben, kes esitavad nii jazziklassikat kui omaloomingut.

Nädalavahetusel toimub Eesti Kontserdi korraldusel Tallinnas, Tartus ja Pärnus jazzikontsert, kus musitseerib rahvusvaheline trio koosseisus Anders Jormin (Rootsi, kontrabass), Tanel Ruben (löökpillid), Jaak Sooäär (kitarr). Kavas on jazziklassika ning Jormini ja Sooääre looming.

Eesti noorte jazzmuusikutega koos esinev Rootsi kontrabassist ja helilooja Anders Jormin on maailmanimega muusik nii Bobo Stensoni trio ja teiste ansamblite liikmena kui ka solistina. Ta on koos mänginud, käinud turneedel ja plaadistanud paljude džässikorüfeedega (Gilberto Gil, Charles Lloyd, Don Cherry, Jack deJohnette, Dino Saluzzi, Joe Henderson jpt).

Jormin on rahvusvaheliselt sama nõutud pedagoogina. Ta on Sibeliuse akadeemia professor ja audoktor ning Göteborgi muusikaakadeemia professor. Jormin on osalenud üle 70 plaadi salvestamisel. Seitse plaati on ta välja andnud ansamblijuhi ja heliloojana, neist erilisel kohal on firmale ECM salvestatud sooloplaat “Xieyi”.

“Jormin on parimaid elavaid jazzbassiste. Ta instrumendivalitsus ja intonatsioon on nii sujuvad, et see mõjub lihtsamana kui see on. Ta on virtuoos, kuid sügav, loomulik musikaalsus kaitseb teda pealiskaudsuse eest.” (Los Angeles Times)

Trio Sooäär-Jormin-Ruben kontserdid:
17. veebruar kl 19 Rahvusooper Estonia Talveaed
18. veebruar kl 19 Pärnu kontserdimaja kammersaal
19. veebruar kl 19 Vanemuise kontserdimaja džässisaal

Kontserte toetab Rootsi Suursaatkond