Eesti Jazziliit korraldas 45 kontserti

14. juuni 2005

Eesti Jazziliidu esimene tegutsemisaasta õnnestus suurepäraset – Tallinnas, Tartu ja Pärnus korraldati kokku 45 kontserti ning välja anti ka meie jazzi tutvustav plaat.

13. juunil toimus G.Otsa nim. Tallinna Muusikakooli saalis Eesti Jazzliidu üldkoosolek, kus anti hinnang möödunud hooajale ning valiti uus juhatus.

Eelmisel kevadel loodud liidu peamiseks eesmärgiks oma esimesel tegutsemishooajal oli regulaarsete jazzklubikontsertide alustamine nii Tallinnas kui mujal Eestis, mis õnnestus üle ootuste hästi.
Koostöös Teater NO99, Tartu Ülikooli kohviku ja Ammende villaga korraldas Eesti Jazzliit oktoobrist maini Tallinnas, Tartus ja Pärnus kokku 45 kontserti eesti muusikute osavõtul, eriti populaarseks osutusid igareedesed Tallinna kontserdid, mida külastas keskmiselt 130-140 inimest kontserdi kohta.

Lisaks kontsertide korraldamisele andis Eesti Jazzliit aasta alguses välja eesti jazzmuusikat tutvustava promoplaadi, millel esineb 13 meie tippkollektiivi.

Uuel hooajal plaanib liit jätkata kontserttegevuse laiendamist, sest olemas on huvi nii esinejate kui publiku poolelt. Samuti on plaanis alustada regulaarset koostööd Soome Jazzliiduga.

Koosolekul valiti ka liidu uus juhatus, kuhu kuuluvad Jaak Sooäär (esimees), Anne Erm, Raivo Tafenau, Tanel Ruben, Mart Soo, Madis Sander ja Kalev Konsa.
Liidu tegevsekretär on Anu Luik. Täpsemat infot Eesti Jazzliidu tegevuse kohta saab koduleheküljelt www.estjazz.ee

Uudise vahendas Jaak Sooäär