Eesti Jazzliidu suvekontserdid toimuvad Pärnus

07. juuni 2009

25. juunist 20. augustini toimuvad Pärnus Ammende Villas jazzliidu suvised kontserdid, kus esinejateks Kadri Voorand, Ajavares, Raivo Tafenau, Villu Veski, Helin-Mari Arder jt.

Eesti Jazzliit kolib oma ettevõtmistega suvehooajaks Pärnusse. Ammende Villas saab alates 26. juunist igal neljapäeval kell 20 (16. juulil kl 22.00) kuulata eesti parimaid jazzmuusikuid. Kontserdiseeria kannab pealkirja Ammende aia suvemuusika.

Kontserdipiletid maksavad 60 krooni ja 100 krooni, müügil Piletilevis ja Ammende villas.

Kava

25.06, neljapäev kl 20.00
Kadri Voorand kvartett, debüütalbumi esitlus

Kadri Voorand on noor Eesti jazzlaulja ja helilooja, kes hiljuti pälvis auhinna „Noor Jazzitalent 2008“. Omapärane improvisatsioon ja helilooming on toonud auhindu nii Eestis kui võõrsil. Voorandi muusikat iseloomustavad ilusad huvitavate rütmidega oskuslikult põimitud meloodiad. Muusika varieerub žanriliselt kaasaegsest jazzist kuni pop/latin-jazzini välja. Kavas on ka tuntumaid jazzipalu Voorandi seades.

Koosseis: Soome tippsaksofonist Jussi Kannaste, meie oma Eesti tipud Taavo Remmel bassil, Jürmo Eespere klaveril, Eno Kollom trummidel, Kadri Voorand ise vokaalil.

2.07, neljapäev kl 20.00
Ansambel Ajavares, uue plaadi „Ulmama“ esitlus

Ajavares on kokku tulnud 2006. aasta sügisel eesmärgiga arendada eestikeelset jazzmuusikat. Ansambli loomingut iseloomustab jazzi, popi, rahvamuusika ja oma mõtete ühendamine. Emakeelsed laulutekstid on omaloomingulised või laenatud luuleklassikast. Bändi repertuaar on sama kirju, kui muusikute endi muusikalised eelistused ja taust – kokku aga moodustab kõik siiski stiililise terviku.
Ajavares on hoolimata oma suhteliselt noorest east jõudnud esineda mitmetel edukatel kontsertidel üle Eesti, samuti festivalidel Jazzkaar 2007 ning Tudengijazz.
Viimane suurem ülesastumine oli Rumeenias Bukarestis rahvusvahelisel jazzbändide konkursil, kus publiku huvi ansambli vastu oli äärmiselt suur.

Koosseis: Liina Saar – laul, Danel Aljo – saksofonid, klarnet, Teet Raik – trompet, flüügelhorn, Paul Daniel – kitarrid, Mingo Rajandi – kontrabass, basskitarr, Ahto Abner – trummid, löökriistad

9.07, neljapäev kl 20.00
Jazztrio Sooäär – Vaigla – Ruben, uue plaadi „Tuljak“ esitlus

Jazztrio esitleb uut plaati “Tuljak”, millel kõlavad seaded Miina Härma tuntud koorilauludest (Tuljak, Ei saa mitte vaiki olla, Lauliku lapsepõli jt.). Trio on koos mänginud üle kümne aasta ja 2007. aastal ilmus neilt kontsertplaat “no99 jazzklubis”, mis leidis üllatavalt positiivse Trio on aastate jooksul mänginud häid lugusid nii eesti kui maailma evergreenide ja standardite varasalvest. Jaak Sooäär kirjutab uuest projektist nii: “Eelmisel aastal tekkis mul autoga sõites mõte, et Eesti vaste Ameerika jazzistandarditele, mis enamasti pärit muusikalidest ja kinofilmidest, on meie koorimuusika. Ma olen ise aastakümneid aktiivne koorilaulja olnud ja nii tekkis mõte proovida jazztriole arranžeerida Miina Härma muusikat. Härma muusika sobis trio helikeelega väga hästi ning märtsi lõpus said 11 Härma lugu linti.”

Koosseis: Jaak Sooäär (kitarr), Raul Vaigla (basskitarr) ja Tanel Ruben (trummid)

16.07, neljapäev kl 22.00
Raivo Tafenau vs Villu Veski, „Saksofonide Öö“

Kui Adolf Sax 19. sajandi lõpus oma esimese eskiisi imelikust metalsest klarnetist paberile visandas, ei osanud ta arvatagi, et 20. sajandil saavutab see pill enneolematu populaarsuse. Öeldakse, et Ameerika läbi ajaloo kõige tõhusam relv on olnud jazzmuusika. Ja kindlasti üks kõige levinumaid jazzinstrumente on vaieldamatult saksofon, mille tähelend jätkub tänaseni.

Taaskord kõlavad Pärnu sumedas suveöös saksofonihelid, kui koos musitseerivad Eesti kaks suurimat saksfonivirtuoosi Raivo Tafenau ja Villu Veski. Nende meeste imepärases saksofoni käsitlemises pole mingit kahtlust – sõbralik duett-duell viib meid vapustavalt hea saksofonimuusika maailma. Populaarne Saksofonide Öö toimub Ammende Villas neljandat korda – eelnevalt on Raivo Tafenau muusikalises duellis osalenud Siima Aimla ja Lembit Saarsalu.
Teid ootavad õdusad õhtutunnid huumori ja vaimustava muusikaga.

Koosseis: Raivo Tafenau ja Villu Veski (saksofonid), Mihkel Mälgand (bass), Eno Kollom (trummid)

23.07, neljapäev kl 20.00
Baltic Jazztrio

Baltic Jazz Trio koosneb Eesti, Läti ja Leedu nimekatest muusikutest, kes üksteist juba ammu tunnevad, kuid võrreldes nende aukartustäratava kogemustepagasiga on trio ise väga uus ja esinenud vaid mõne kontserdiga.
Trio põhirõhk on originaalmuusikal. Tegemist on paljuski vaba improvisatsiooniga, mis sünnib vaid täna, siin ja praegu.
Baltic Jazz Trio 2009. aasta plaanide hulka kuulub oma CD väljaandmine. Suveks on neid kutsutud mitmele festivalile, sealhulgas Pori Jazzile, septembris esinetakse Ungaris Budapesti festivalil.

Koosseis: Dainius Pulauskas (klahvpillid), Toivo Unt (kontrabass), Maris Briezkalns (löökpillid)

30.07, neljapäev kl 20.00
Helin-Mari Arder Trio, „Päike ikka paistma jääb“

“… ja muusika ei vaibu iial”, kirjutas Kustas Kikerpuu. Helin-Mari Arder ning tema kaasmuusikud esitavad oma valiku Kustas Kikerpuu lauludest, mis on saanud uued seaded. Kavas on nii üldtuntud lugusid (Meie kaks, Taas punab pihlakaid, Sa äratasid luiged minus lendu) kui ka neid, mis pakuvad loodetavasti kuulajatele samavõrra avastamisrõõmu kui esitajatele. Kustas Kikerpuu oli paljudele oluline – küll õpetaja ja muusikalise eeskujuna, mõnedele ka kolleegina. Tema sulest tuli aastate jooksul kauneid pop- ja jazzlaule ning samas ka hoogsaid tantsuhitte. Lisaks unustamatutele meloodiatele kirjutas ta sageli ise ka laulusõnad. Hoolimata autorile omasest karusest olekust toovad paljud laulud esile tema romantilise ja sooja külje. Kustas Kikerpuu laulud väärivad kuulamist ja kaasa mõtlemist.

Koosseis: Helin-Mari Arder – laul, Teet Raik – trompet, flüügelhorn, Mart Soo – kitarr, Ara Yaralyan – kontrabass, Ahto Abner – löökriistad

6.08, neljapäev kl 20.00
Hedvig Hanson ja Andre Maaker

Igipõliselt kaunis jazzmuusika Eesti Muusikaauhindade Jazzartist 2008 Hedvig Hansoni esituses, akustilisel kitarril saadab Andre Maaker.

Koosseis: Hedvig Hanson (vokaal) ja Andre Maaker (akustiline kitarr)

13.08, neljapäev kl 20.00
Tõnu Naissoo Hammond Quartet, “Haakrik”

Lennukal kontserdil kuuleb kaasaegset jazzi. Esitlusele tuleb Tõnu Naissoo looming ja arranžeeringud jazzteemadest.

Koosseis: Tõnu Naissoo (hammond orel), Mart Soo (kitarr), Roland Karu (tenorsaksofon)

20.08, neljapäev kl 20.00
C-JAM

Neli meest, neli tooli, neli tšellot ja kaunis ja meeliköitev muusika. Tšellokvartetis on ühendatud klassikaline keelpillikvartett, improvisatsiooniline big-band, metalne ja kaasakiskuv rockmuusika, tundlik ning emotsionaalne tšellokõla. See muusika ei jäta külmaks ühtegi kuulajat. Kavasse on valitud kirev bukett teoseid maailma erinevate stiilide ja ajastute muusikast – repertuaari kuulub teoseid sellistelt heliloojatelt nagu Händel, Brahms, Wagner, Popper, Lennon/McCartney, Anderson/Ulveus, Lloyd Webber, Johann Strauß, Rannap, Valgre jne ning ansamblitelt Bon Jovi, AC/DC, Boney M, Status Quo, Abba, Procol Harum, Queen, Billy Joel, Alice Cooper, ELO, Guns´n´Roses jne. Muusikud mängivad akustiliste pillidega ja alates 2008 aasta algusest ka eksklusiivsete elektritsellodega.

Koosseis: Pärt Tarvas (ERSO kontsertmeister/ soolotsellist), Villu Vihermäe (ERSO/ EMTA), Margus Uus (ERSO/ Tallinna Kammerorkester), Andreas Lend (ERSO/ EMTA)

Lisainformatsioon:
Annika Treial, turundusjuht
Ammende Villa Hotell & Restoran
Mere pst. 7, 80010 Pärnu
Tel. 44 73 888, fax 44 73 887
e-post: sale@ammende.ee, www.ammende.ee