Eesti jazzmuusikat esitletakse Peterburis

10. märts 2006

9.-11. märtsil toimuvad Peterburis eesti jazzmuusika päevad, mille eesmärgiks on tutvustada seal eesti jazzi.

ETV24 teatab oma veebilehel, et Peterburis toimuvad 9.-11. märtsil eesti jazzmuusika päevad, mille eesmärgiks on tutvustada eesti jazzi ning luua Peterburis eesti muusikaürituse traditsioon. Peterburi ja eesti jazziliikumise vahel on eelnevatel kümnenditel olnud tihedad kontaktid ning seekordwse ürituse üks eesmärke on neid üles soojendada ja elavdada.
10. märtsil avatakse Peterburi galeriis NoMi Peeter Alliku isikunäitus “Kunstnik ja kana”, selle avamisel musitseerib Weekend Guitar Trio. Sama päeva õhtul toimub Peterburi Riiklikus jazzmuusika filharmoonias kontsert, kus esinevad Tiit Paulus, Tõnu Naissoo, Villu Veski ja Sofia Rubina kvartett.
Hilisõhtul on telekanalis Kanal 100 muusikasaade, milles musitseerib Weekend Guitar Trio ning ekraanivestluses osalevad Jazzkaare korraldaja Anne Erm ja Jaak Sooäär Eesti Jazzliidust.
Laupäeval toimub Peterburis ka kontsert Aleksander Rjabovi mälestuseks, kus musitseerivad eesti muusikud koos David Gološtšokiniga, kes on jazzfilharmoonia kunstiline juht ja hinnatud interpreet.
Jazzmuusika päevad Peterburis toimuvad Eesti Peterburi peakonsulaadi eestvedamisel koostöös Eesti Jazzliidu ja Jazzkaarega.