Eesti Keeled esineb Jõulujazzil kogu Euroopale - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

10/12/2004 Eesti Keeled esineb Jõulujazzil kogu Euroopale

Uudised

Ansambli Eesti Keeled kontserdist 17. detsembril Viru keskuses teeb Klassikaraadio ülekande EBU Euroradio Jazz Seasoni tarbeks. Kontserdi kannab raadioeetris üle 18 riiki.

Ansambli Eesti Keeled kontserdist 17. detsembril Viru keskuses teeb Klassikaraadio ülekande EBU Euroradio Jazz Seasoni tarbeks. Kontserdi kannab raadioeetris üle 18 riiki.
Eesti keeled on kahest kandlest ja kahest kitarrist koosnev omanäoline keelpillikvartett, milles kohtuvad rahvamuusika ja jazz, suuline pärimus ja autorilooming, traditsioon ja innovatsioon. Ansambel tekkis 1999. aasta alguses Ain Agana eestvedamisel, eesmärgiks kandle ja kitarri kõlaerinevuste baasil uue helikeele otsimine. Veel samal aastal esineti mitmel eesti festivalil ning aasta hiljem ilmus kvarteti esikalbum “Holy Lake”.
2001. aastal sai alguse Eesti keelte tihe koostöö Riho Sibula ning Jaak Johansoniga, mille tulemusena ilmus 2002. aasta kevadel album “Sabaga täht”. Tänaseks on Eesti keelte sume ent kohati ka eksperimentaalne helimaailm leidnud kindla koha eesti muusikamaastikul. “Sabaga täht” valiti nominandiks kolmes kategoorias Eesti Muusikaauhindade 2003 jagamisel ning plaat võitis aasta folk/etnoartisti ja parima plaadikujunduse (kujundaja Martin Pütsep) tiitli. Käesoleva aasta novembris ilmus Eesti keelte uus heliplaat “Kella tiksumist.” (AVA Muusika).

Koosseis:
Tuule Kann – kannel
Pille Karras – basskannel
Ain Agan – kitarr
Jaak Sooäär – elektrikitarr
Riho Sibul – laul, kitarr
Jaak Johanson – laul, kitarr

Eesti keelte muusika eripära on suuresti tingitud sellest, et koos mängivad väga erineva taustaga muusikud, kes kõik ennast ansamblisse sobitades siiski iseendaks jäävad. Lisaks jazzi ja rahvamuusika mõjudele domineerib kvarteti teisel albumil autorilaul ning leidub vihjeid kaasaegsele klassikalisele muusikale. Eesti keeled on lisaks Eestile esinenud ka Prantsusmaal, Rootsis ja Leedus.
Tuule Kann ja Pille Karras on hästi tuntud eesti rahvamuusikamaastikul, Ain Agan ja Jaak Sooäär tegutsevad peamiselt jazzmuusika vallas, Riho Sibulat teatakse eelkõige legendaarse rhythm’n’blues ansambli Ultima Thule juhtfiguurina ning Jaak Johansoni tuntakse peamiselt vendadest Johansonidest.

    “Kes nende kontserdil käinud, teab, et nad toovad sõnumeid allikalt.”
    (Postimees, 7.9.2002)

    “Üle mitme-setme aja midagi täiesti täiuslikku ning ilusat.”
    (Aktivist 6/2002 “Sabaga tähe” kohta)

    “Sellist asja pole minu ammu juhtunud, et ei saagi plaati järjest kuulama hakata, sest esimesed kuulatud lood kisuvad ennast kohe kordama.”
    (Postimees, 18.5.2002 “Sabaga tähe” kohta)

    “Ehedalt eestimaine õhkkond annab end tunda ka muusikas: lihtsad ja kammerlikud laulud mõjusate eestikeelsete sõnadega.”
    (ajakiri Muusika) “Sabaga tähe” kohta)