Eesti Muusikauhindade nominendid jazzis

16. veebruar 2004

3. märtsil kuulutatakse piduliku show, raadio- ja teleülekandega välja Eesti Muusikauhindade võitjad. Omaette kategooria on seal Aasta Džäss/Loovartist.

Eesti Muusikaauhindu annab Eesti Fonogrammitootjate Ühing välja alates 1996. aastast. Viimastel aastatel on eraldi auhind olnud ka jazzmuusikutele. Eelmisel aastal kuulutati selle vääriliseks Riho Sibul ja Estonian Dream Big Band plaadiga “Riho Sibul & Estonian Dream Big Band”.
EFÜ selgitab nominendid ja võitjad umbes 200-liikmelise muusikaspetsialistidest žürii hääletustulemuste põhjal. Andmeid töötleb ja võitja kinnitab sõltumatu audiitorfirma Pricewaterhouse Coopers.
Auhindade pidulik väljakuulutamine ja kätteandmine toimub show’l Sokos Hotel Virus, millest teevad otseülekande telekanal TV3 ja raadiojaam Sky Plus.

Auhinnale konkureerivad plaadid kategoorias “Aasta Džäss/Loovartist” on:

Hedvig Hanson – What Colour Is Love? (Universal)
Raul Vaigla – Soul of Bass (Silence.)
Riho Sibul – Jahe sinine (Vagabund)

Neist kaks esimest plaati on välja andnud välismaised plaadifirmad (Hansoni oma suurfirma Universal Euroopa osakond ja Vaigla oma Soome plaadifirma). Riho Sibula albumi ilmutas põhiliselt trükiste kirjastamisega tegelev kirjastus Vagabund, mis andis välja ka laulja-kitarristi esimese sooloplaadi “Poeet külmetab klaasmäel”.
Riho Sibula plaat “Jahe Sinine” on kolme nominendi hulgas ka parima albumikujunduse auhinnale. Samuti kandideerib Sibul aasta meesartisti tiitlile.
Aasta alternatiivartisti kategoorias on üks kolmest kandidaadist Mihkel Kleis oma sooloplaadiga “Quest For Fire / Visit To Minotaur”. Kleis kuulub ansamblisse Luarvik Luarvik, mis esineb tänavusel Jazzkaarel.
Aasta naisartisti kategoorias on üks kolmest kandidaadist Hedvig Hanson plaadiga “What Colour Is Love?”

Sensatsiooniliseks kurioosumiks Eesti Muusikaauhindade puhul võib pidada aga seda, et äsja klassika-Grammy võitnud Virgin Classicsi heliplaat, millel ERSO, RAM ja Ellerheina tütarlastekoor esitavad Sibeliuse kantaate, ei jõudnudki kolme auhinnataotleja hulka klassikakategoorias, sellal kui Hedvig Hansoni Universali märgi all ilmunud plaat on nomineeritud kahel korral.