Eesti muusikud Euroopa jazzfestivalidel

09. aprill 2004

Hedvig Hanson, Villu Veski, Tiit Kalluste ja Eesti Muusikaakadeemia bigband valmistuvad esinemiseks rahvusvahelistel jazzifestivalidel.

Kevade lõpp ja suvi toob mitmele Eesti tuntud jazzmuusikule ja kollektiivile kaasa võimaluse tutvustada oma muusikat rahvusvahelisel jazziareenil. Ehkki enamus festivale alles täpsustab oma kava, on mõned kontserdid siiski juba välja kuulutatud.

Pühapäeval 25. aprillil seisavad Kaunase festivali publiku ees Villu Veski ja Tiit Kalluste, kes esitavad oma kava “Põhjala saarte hääled”. Duo kontsert toimub Vytautas Magnuse kirikus.
Reedel 23. aprillil annavad Vilnybes väljakul vabaõhulaval kontserdi Sony Jazz Stage konkursi laureaadid Eestist, Lätist ja Leedust. Meilt teeb kaasa Sofia Rubina. Paljude konkursside võitja jõudis Balti noorte jazzilauljate võistlusel kuue finalisti hulka, ent pidi siis loobuma, kuna eurolaulu lõppvõistlus, kus Rubina samuti osales, langes konkursi finaaliga samale ajale. Juba päev hiljem 24. aprillil on noored lauljad Jazzkaarel, kus nad esinevad Sakala väiksel laval kell 19.

Pikem reisitee ootab mai lõpus Hedvig Hansoni gruppi. 30. mail avavad nad Iirimaal 5. rahvusvahelise Bray Jazz Festivali. Kontsert toimub Mermaid Arts Centre´s. Samal õhtul rõõmustab publikut ka Jazzkaare külaline möödunud aastast poolakas Tomasz Stanko ning Eestis esinenud ungari viiuldaja Zoltan Lantos. Et Iirimaa on hetkel Euroopa Liidu eesistuja riik, siis Bray festival pöörab tänavu erilist tähelepanu just EL uute liikmesriikide jazzmuusikale. Lisaks Eestile, Poolale ja Ungarile on esindatud ka Küpros ja Tshehhi.

Südasuvine Imatra Big Band Festival võõrustab sedapuhku Eesti Muusikaakadeemia big bandi. Orkester esineb BB-tänaval 4. juulil.

Kevadiste ja suviste festivalidega saate end kursis hoida, külastades aeg ajalt Jazzkaare veebilehe rubriiki “Euroopa jazzikevad”. Andmebaas uueneb regulaarselt.