Eesti tippkitarristid Juuksuris

01. september 2009

3. septembril esineb Tallinnas Estonian Guitar Octet, mille koosseisus on meie parimad kitarristid.

Neljapäeval astub Juuksuri klubi pisikesele lavale korraga kaheksa Eesti tippkitarristi – Estonian Guitar Octet. EGO sündis selle looja Jaak Sooääre sõnul avastusest, et Eestis on hulk loovaid kitarriste, kellest saab kokku panna ka suurema kollektiivi.

Niisiis, lavale astuvad lisaks Jaak Sooäärele veel Kalle Tikas – julge provotseerija, kes naudib improvisatsiooni. Ta on teinud muusikat moodsa tantsu etendustele, filmidele ning “BF”-i asutajaliige.

Mart Soo – vabaimprovisatsiooni üks alusepanijaid Eestis. Soo on ansambli Tunnetusüksus üks asutajaid ja imporvisatsioonilise muusika kontserdisarja ImproTest eestvedajad.

Paul Daniel – mitmekülgne interpreet, kes orienteerub hästi nii jazzis kui rahvamuusikas.

Robert Jürjendal – klassikalise haridusega kitarrist, kes on improvisatsiooni, live-elektroonika ja elektrikitarri võimalustest huvitunud juba ligi paarkümmend aastat. 1993. aastal pani ta aluse Eesti ühele tuntumale jazzikollektiivile Weekend Guitar Trio koos Mart Soo ja Tõnis Leemetsaga.

Tarvo Kaspar Toome – kunagiste ansamblite Megan Quartet, Mesi ning praeguse postfusiongrupi Lippajad kunstiline juht, kitarrist, klahvpillimängija ja helilooja.

Tõnis Leemets – moodsa ja tantsulise kaldega jazzi poolehoidja ning viimasel ajal keskendunud elektroonilisele muusikale.

Virgo Sillamaa – noor jazzmuusik, kes tunneb end koduselt nii jazzi, popi kui ka akadeemilisemat laadi muusika vallas.

Pilet 50 krooni