Eestlane disainis Oscar Petersoni postmargi

02. veebruar 2006

Kanada-eestlane Tiit Telmet kujundas Oscar Petersoni 80. juubeliks postmargi, kirjutatakse ajakirja Elukiri jaanuarinumbris.

Kanadas elav graafiline disainer Toomas Telmet kujundas postmargi, mis on pühendatud jazzpianisti Oscar Petersoni 80. juubelile. Peterson on Telmeti sõnul ainus elav isik, keda on austatud postmargiga.

Torontos oma disainifirmat Telmet Design Associates juhtiva eestlase margikavandi valis mitme näidise seast Peterson isiklikult, kirjutab Ille-Grün Ots ajakirjas Elukiri.

Kanadas on traditsioon, et iga postmargi kujunduse saamiseks korraldatakse konkurss ja lõppvooru valitakse alati kaks kujundust. Telmeti firma on ennegi samal konkursil võidukas olnud.

Intervjuus ajakirjale tunnistab Telmet, et on küll jazzisõber, ent mitte fanaatik. “Jazz on elav muusika ja see istub mulle,” kinnitab mees, kes on pianistiga ka isiklikult ühel fotovõttel kohtunud. Ta kirjeldab Petersoni kui väga inimlikku, sõbralikku ja sooja iskut.

“Oscari lemmikklaver on Bösendorfer, järgmine lemmik aga meie Estonia klaver. Ainult nende kahe klaveriga tahab tema üldse esineda,” räägib Telmet.