Eksperimentaalse muusika kontserdisari Tallinna Kunstihoones

09. september 2005

14. septembrist algab Tallinna Kunstihoones eksperimentaalsele muusikale pühenduv uus kontserdisari “Mis toimub”.

Eesti muusikamaastikul on mitmeid toredaid suundumusi, mis mainstreamist väljapoole jäävad, olgu siis tegemist alternatiivse elektroonika, vaba improvisatsiooni või ka klassikalise nüüdismuusikaga. Kõigil neil stiilidel on palju kõlalisi ja esteetilisi kokkupuutepunkte, kuid kahjuks ei kohtu eri stiilide esindajad omavahel eriti tihti.

Kontserdisari “Mis toimub” võiks olla kohtumispaigaks erinevatele eksperimenteerivatele muusikastiilidele, muusikutele ja ka publikutele, mis annab inspiratsiooni uuteks kooslusteks ja värsketeks ideedeks. Kontserdid toimuvad Tallinna Kunstihoones, mille olemus sarja ideedega igati haakub.

Sarja avaüritusel 14. septembril kõlabki popurrii eri esitajatelt eri stiilides – Küberstuudio, Luarvik Luarvik, Free Tallinn Duo (Pett-Sooäär), Joel Tammik, Soo/Kerikmäe jt. Edasi on plaanis kaks kontserti kuus, reeglina kolmapäeviti. 5. oktoobri kontsert toimub koostöös HUH-iga, siis esinevad Galaktlan Grupp, Kismabande ja Muschraum.

Sarja “Mis toimub” kava:

14. septembril kell 20 avakontsert: Luarvik Luarvik, Küberstuudio, Joel Tammik, Anto Pett, Anne-Liis Poll, Jaak Sooäär, Taavi Kerikmäe, Mart Soo jt.

28. septembril kell 20 Kerikmäe/Soo, Luarvik Luarvik

5. oktoobril kell 20 koostöös HUH-iga Kismabande, Galaktlan Grupp, Muschraum

26. oktoobril kell 20 Improloo, Free Tallinn Duo (Pett-Sooäär)

5. novembril kell 20 NYYD Ensemble, Küberstuudio

16. novembril kell 20 Joel Tammik, Tanel Paliale

Piletid 50 krooni kohapealt.