Electronicat liidab mineviku ja psühhedeelia

31. mai 2003

Järgmisel teisipäeval 03.06 kell 22 Von Krahli teatri baaris ELECTRONICAT, keda soendamas Michael Kleisi projekt Edasi, kus rütmikat kontrollib Aivar Tõnso. Videotaustaga tegelevad Tencu & Mammut.

Electronicat külastab Eestit oma uue albumi “21st Century Toy” esitlusturnee käigus. Selle ühemeheorkestri taga on kodanik Fred Bigot Prantsusmaalt, kes 80ndate lõpust alates on koostööd teinud kõikvõimalike erinevate projektidega elektroakustilise ja improvisatsioonilise muusika vallas.
1997.aastal oli aga aeg küps Electronicati sünniks. Kasutades lihtsaid elemente: vokaalikatkendeid, sämplitud kitarrimotiive, anloogrütmimasinate biite, moogsüntesaatori helisid ja lisaks kõikvõimalikke efekte, on Fred Bigot kujundanud selgelt kõigest muust eristuva Electronicati helikeele, kus minevikumõjutused 50ndate surfmuusika ja rockabilly elementide ning Suicide stiilis psühhedeelia näol sulanduvad uueks värskelt kõlavaks tervikuks kaasaegse elektroonilise rütmika kaudu.
Tulemus on jõuline, kaasahaarav, energiast pulbitsev, mistõttu pole ime, et Electronicat valiti väljaande New York Time Out poolt eelmise aasta kümne parima artisti hulka ning, et ta on teinud koostööd ansambliga Depeche Mode loo “The Dead of Night” remiksimisel.

Lisainfo koos audioklippidega:
http://www.diskob.com/a/electroniccat/index.html

pilet flaieriga 60 / ilma 75
flaierina kehtib ka väljatrükk netist:
http://0x00.ee/cgi-bin/flaier?2003.06.03 kontserti toetab PRANTSUSE KULTUURIKESKUS