Elioni Jazziauhinna ja Noore Jazzitalendi Auhinna konkurss!

29. veebruar 2008

Jazzikuu 2008 raames saab 1.-20. märtsini esitada kandidaate Elioni Jazziauhinnale ja Noore Jazzitalendi Auhinnale.

Jazzikuu 2008 raames saab 1.-20.märtsini esitada kandidaate Elioni Jazziauhinnale ja Noore Jazzitalendi Auhinnale.

Eesti suurima telekommunikatsioonifirma Elioni ja eesti jazzi lipulaevade Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare viljakas koostöö on viinud uue traditsiooni loomiseni – teist korda antakse välja Elioni Jazziauhind tegusale ja omanäolisele eesti jazzmuusikule.

Elioni Jazziauhind kätkeb endas peale sellega kaasneva tunnustuse ka maineka eesti kunstniku Tiiu Kirsipuu skulptuuri, 50 000 kroonist stipendiumi ning võimalust salvestada oma muusikat Eesti Raadios ja Eesti Televisioonis.

Elioni Jazziauhinna kõrval annavad Elion, Eesti Jazzliit ja Jazzkaar välja ka Noore Jazzitalendi Auhinna, mis on mõeldud eelkõige hindamaks noorte muusikute initsiatiivi ja head taset ning julgustamaks nende ettevõtmisi.

Elioni Jazziauhinna eesmärk on laiemalt tunnustada Eesti jazzmuusikuid, kes on oma tegevusega äratanud laiemat tähelepanu ja on n.ö. suunanäitajaiks eesti tänases jazzis. Hinnatakse eesti kodanikke, residente või ansambleid, kes on kolme viimase aasta jooksul enim silma paistnud oma loomingulise tegevusega.

Jazziauhinna kandidaate saab esitada 1.-20. märtsini. Kandidaate võivad esitada kõik. Selleks on vaja kandidaadi CV-d ja vabas vormis kirjeldust tema 3 viimase aasta tegevustest (2005-2007).

Esimese, 2007. aasta Elioni Jazziauhinna pälvis Jaak Sooäär. Selle aasta võitja tehakse teatavaks jazzisaadik Avishai Coheni kontserdil Vene Teatris kolmapäeval, 23. aprillil.

Noore Jazzitalendi Auhinna eesmärk on tunnustada noort, kuni 26-aastast andekat muusikut, kes on saavutanud midagi märkimisväärset, panustades ise saavutusse oluliselt enam kui tema eakaaslased tavaliselt.

Auhinna võitja pälvib meene Elionilt, salvestusvõimaluse Eesti Raadios, fotosessiooni Eesti Fotolt ning võimaluse esineda Jazzkaare kontserdil aasta jooksul.

Noore Jazzitalendi Auhinnale saavad kandidaate esitada nii muusikaõpetajad kui noored ise. Kandideerimiseks peab esitama saavutuse kirjelduse. Noor Jazzitalent 2007 auhinna pälvis Erki Pärnoja.

Lisainfo:
Marju Kask
tel 611 44 05
marju@jazzkaar.ee