Endla teatrikohvikus alustab regulaarne jazziklubi

25. september 2006

27. septembril kell 20 alustab Endla teatrikohvikus jazziklubi, mille õnnistab sisse Raivo Tafenau kvartett.

27. septembril kell 20 alustatakse teatrikohvikus Endla jazziklubidega, teatab Endla teatri koduleht.

Jazziklubid on Eesti Jazzliidu poolt kaks aastat tagasi käima lükatud projekt, mis on praeguseks edukalt toimimas Tallinnas, Tartus ja Viljandis. Alanud hooajal lisanduvad nimistusse Pärnu, Kuressaare, Rakvere, Jõhvi ja Valga.

Pärnu jazziklubi avalöögi annab Raivo Tafenau kvartett, koosseisus Raivo Tafenau (saksofonid), Ain Agan (kitarr), Taavo Remmel (kontrabass) ja Tanel Ruben (trummid). Tegemist on eesti jazzmuusika raskekahurväega. Korraldajad loodavad ka esinemisjärgsele jämmile, kus oma pillioskust võiksid demonstreerida kuulajate poolel istuvad pillimehed.

Jazzmuusika propageerimise ja klubilise liikumise järele on vajadus nii muusikuil kui ka publikul. Tihti on pillimehed saanud valmis põneva kavaga, kuid selle esitamiseks napib sobilikke esinemiskohti ja teadlikku publikut. Samuti on oluline pakkuda valdavalt klassikalise muusika ning meelelahutuses möllava disko või pubikultuuri nn süldimuusika kõrvale ka alternatiivsema muusika esitamise ja nautimise võimalust. Endla teatrikohvik oma miljöö ja asukohaga on kindlasti Pärnus üks sobivaimaid.

Jazziklubi hakkab toimuma kaks korda kuus kolmapäeviti Eesti Jazzliidu, Eesti Kultuurkapitali ja sponsorite toetusel. Kontsert-jämmiõhtud on kõigile huvilistele tasuta.