EPL: Chris Gall Trio tutvustas Euroopa džässi uut kõla

16. september 2008

16. septembri Eesti Päevaleht avaldab Mihkel Raua arvustuse Chris Galli trio esinemisest.

Saksa džässigrupp Chris Gall Trio vihjab oma loomingus rockile, popile ja estraadile. Jazzkaar on koostöös ühe tuntud kindlustusfirmaga valminud uue kontserdisarja nimetanud suursponsori auks Ergo Jazz Sessioniks.

Saksa muusikat importiv sari sai avapaugu pühapäeval (14.09), kui sedasorti üritusteks hiilgavalt sobiva Kumu auditoorimi seinte vahel astus siinse publiku ette Chris Gall Trio ning enigmaatilise nimega vokalist Enik.

Ühtsesse vormiriietusse – hallid pintsakud ja viigipüksid – pugenud sakslased tegid hakatuseks mõned instrumentaalsed numbrid ja esimesest klaveripalast oli selge, et ajas pöörase hooga muutuv džässi mõiste on Chris Galli ansambli puhul sama hõlpsasti/keeruliselt rakendatav kui rokk või popp.

Minimalistlikud, ent selle võrra ekspressiivsemad avalood sobinuks Rock Cafe kirbeks suitsetatud seinte vahele sama hästi kui siia, Kadrioru majesteetliku vaikuse keskel seinu sirutavasse kunstimuuseumisse. Ning kui vaieldamatult isikupärane laulja Enik kaaslastega ühines, lisandusid rokiesteetikale veel kabaree, viiekümnendate Ameerika ja halastamatu progerokk.

Loe Mihkel Raua artiklit Eesti Päevalehes.