ERGO Jazz Session tutvustab saksa jazzi

29. august 2008

Jazzkaar alustab koostöös kindlustusfirmaga ERGO saksa jazzi ja maailmamuusika mitmekülgset tutvustamist sarjaga ERGO Jazz Session.

ERGO
Chris Gall Trio feat. Enik (Saksamaa)
14. septembril kell 18
Kumu auditooriumis
15. septembril kell 19
Tartu Athena Keskuses

Jazzkaar alustab koostöös kindlustusfirmaga ERGO saksa jazzi ja maailmamuusika mitmekülgset tutvustamist. Esimese ERGO Jazz Sessioni esineja on Chris Gall Trio koos laulja Enik’iga.
Chris Gall’i trio muusika on moodne segu jazzist ja tugevast vokaal-popist – haarav ja võimas, kuid täiesti vaba vanadest fusioni klišeedest. See on musikaalne žongleerimine jazzi, elegantsi, popkunsti ja puhta energiaga, stiili poolest kuskil E.S.T.-i, Tom Waitsi ja Brad Mehldau mailt malli võtnud, aga samas omapärane ja originaalne. Ansambli moto on “Euroopa jazzi uus kõla”, kus segunevad moodne jazz, põnev maailmamuusika ja hullumeelne pop. Kokku on nende muusika aga palju rohkemat kui vaid liidetavate summa.

Pianist Chris Gallil on ette näidata Berklee College’i diplom 1998. aastast. Tema mängustiil ületab jazzi piirid ning hüppab tänapäevase maailma- ja pop-muusika tohututele väljadele. Gall esineb regulaarselt mitmetes rahvusvaheliselt tuntud koosseisudes nagu Giana Viscardi Group, Taalism ning on esinenud koos selliste artistidega nagu New York Voices, Chico Cesar, Dusko Goykovic, Don Menza, Bobby Shew jt.

Eniki intensiivne, lakooniline hääl peaks kõlama mälus nendel, kes on kuulnud Funkstörungi 2004. aastal ilmunud albumit “Disconnected”. Tema enda muusika kõlab kahel EP-l (“Without A Bark” ja “Antenna”) ja ühel täispikal albumil (“The Seasons In Between”), kus ta on kõik instrumendid ise sisse mänginud. Multitalentne Enik on veel kolme fantastilis-sürrealistliku lühifilmi autor, ta kirjutab muusikat ka teistele artistidele ning tal on osatäitmisi Müncheni Teatris.

Kontrabassimängija Marcel Krömker alustas klassikalise kitarriõpinguid varases nooruses, kuid vahetas kitarri teismelisena kontrabassi vastu. Samal ajal tärkas tal huvi ka jazzi vastu. Tema jazziõpetajaks sai trummar Douglas Sides. Krömker on mitmel korral mänginud koos Saksa Noorte Jazzorkestriga ning korduvalt võitnud rahvuslikke muusikakonkursse. Ta on õppinud selliste meistrite juures nagu David Friedman, Bobby McFerrin, Joey Baron, John Scofield, bassistid Mike Richmond (Miles Davis), Martin Wind (Pat Metheny) ja John Clayton (Count Basie).

Peter Gall alustas trummimänguga kümneselt. Ta on võitnud rohkelt erinevaid noorte jazzartistide preemiaid ning mänginud Saksa Noorte Jazzorkestris Peter Herbholzheimeri käe all. Peter Gall on seotud paljude tuntud saksa artistide ja ansamblitega nagu Johannes Enders, Torsten Goods ja Thomas Zoller’i Zollsound, Scat Max & The Uptown Orchestra. Hetkel on ta ansamblite Subtone ja Inner Shape aktiivne liige.

Piletid Tallinnas hinnaga 200.- ja 150.- (õpilane, tudeng, pensionär) ning Tartus 150.- ja 100.- (õpilane, tudeng, pensionär) on müügil Piletilevi ja Piletimaailma müügikohtades ja enne algust kohapeal.