Erilised hetked laupäevasel Jazzkaarel

24. aprill 2004

Laupäeval astub Sakala keskuses lavale Jazzkaare peaesineja John Scofield, kes on paljude tänaste kitarristide iidol ja eeskuju.

Laupäeval astub Sakala keskuses lavale Jazzkaare peaesineja John Scofield, kes on paljude tänaste kitarristide iidol ja eeskuju. Sco nagu teda hellitlevalt kutsutakse, on üks maailma kitarritippudest, aga mitte nii mahe kui Pat Metheny, mitte nii bossalik kui Bill Frisell viimastel aegadel. Sco on rokilikum, rämedam, aga samas väga avatud kõigele uuele ja põnevale. Tema muusika on mitmekülgne, ergas ja energiline.

Koostöö noorte virtuoosidega teeb tema praegused etteasted eriti nooruslikuks ja positiivseks. Sco partnerid on Avi Bortnick- rütmikitarril, Adam Deitch – trummidel, kes Scofieldi sõnul on muusika jaoks parim trummar. Bassil Mark Kelly, ansambli pesamuna, kes sai Berkelee diplomi aastal 2002.

Taani vaimukas esindusorkester Pierre Dorge New Jungle Orchestra esineb tihti koos kohalike muusikutega, olgu need Aafrikast, Austraalisast või Aasiast. Sedapuhku astub orkestri ridades üles Jaak Sooäär, kes festivaliks komponeeris orkestrile uue eesti regilaulupõhjalise loo.

Laupäeval esinevad mitmel kontserdil ka noored muusikud Lätist, Leedust, Eestist, teiste seas ka Sofia Rubina ja Maarja.
Õhtu lõpetab Alex Wilsoni R&B Latin-Cuba bänd kuumade maailmarütmidega, mis mõeldud kõigile kaasaelamiseks ja tantsimiseks.

Pühapäeval saab kuulda india-senegali ja euroopa rütme ansamblilt World Groove Project ning roki-, popi ja dźässiklassikat rootsi vokaalkuuikult Vocal Six.
Pikka pidu jäävad lõpetama Raivo Tafenau Groove Event, kus külaliseks Tśiili muusik Ricardo Padilla, Maris Briezkalnsi kvartett ja kõik muusikud, kes veel Tallinnas viibivad.

Nautige erilisi hetki Jazzkaarel!