Erko Niit Trio ja sõbrad

27. august 2007

Noorte ja andekate viljandlaste kontserdil on oodata üllatuskülalisi

12. septembril kell 20.00
Von Krahli Baaris

Erko Niit on Saaremaalt Kuressaarest pärit noor solist ja helilooja. Kitarri õppis Erko Niit Saaremaal Tiit Pauluse käe all, kus osales ka menukas jazzansamblis 2+2=5, millega esineti mitmetel festivalidel-kontsertidel Tallinnas ja mujal Eestis.

2003. aasta Raimond Valgre festivalil krooniti Erko Niit oma kategoorias parimaks meessolistiks. Aastal 2006 võitis ta solistide konkursil Grand Prix’. 2007. aasta Muusikatriaadil Viljandis jäi ta Tanel Kadalipuga esikohta jagama. Erko Niit on laulnud Saaremaa Poistekooris, Saaremaa Noortemeeskooris ning segakooris “Āve”.

Oma trio kujunes TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias, kus Erko Niit jätkab kitarriõpinguid. Kui akadeemia arvestustel oli vaja mängida bändiga, valis ta kaaslasteks noored ja andekad muusikud Tõnu Tubli ja Johan-Kristjan Konovalovi. Peagi hakkas trio iseseisvalt tegutsema. Muusika loomisel on neid inspireerinud Pat Metheny, John Scofield, Kurt Rosenwinkel, Chet Baker ning veel mitmedki jazzmuusikud. Kontserdil võib kuulda nii nende lemmikute lugusid kui ka trio liikmete endi muusikat.

Ka Tõnu Tubli ja Johan-Kristjan Konovalov on kogemusi saanud erinevates ansamblites nagu Pavel Korotajev Kvintett, Laur Joamets Trio, Andre Maaker Trio, Beatin’ Jazz jt.

Trio kutsub kontserdil kaasa lööma ka mõned sõbrad-üllatuskülalisted.

KOOSSEIS:
Erko Niit – kitarr, laul
Johan-Kristjan Konovalov – basskitarr
Tõnu Tubli – trummid

Piletid hinnaga 100.-/75.- (tudeng, pensionär) müügil Piletilevi ja Piletimaailma müügikohtades ja enne algust kohapeal.

Vaata ka ülejäänud Sügisjazzi kava!