Esbjörn Svensson Trio teeb plaati

10. aprill 2003

Rootsi kõige ägedam ja menukam jätsupunt on kerkinud Euroopa jazzikaardile särama.

Üks praeguse jazzmuusika omapärasemaid ja väidetavalt ka ägedaima lava-show’ga klaveritriosid, mida juhib rootslane Esbjörn Svensson, kavatseb septembris välja anda järjekordse plaadi. Salvestisel puudub küll veel nimi, kuid on teada, et see salvestati märtsikuus Rootsis ja stuudios kulutati palju noote ja valati ohtralt higi. Lindistamisele eelnesid muusikat ettevalmistaval perioodil trio jam-sessionid.
Esbjörn Svensson Trio, kuhu peale pianisti Esbjörn Svenssoni kuuluvad veel bassist Dan Berglund ja trummar Magnus Östrum, loodavad uuest plaadist edukat järge albumile “Strange Place For Snow”, mida praeguseks on jazziplaadi kohta müüdud suures koguses ehk 50 000 eksemplari. Trio edu ja menu on mõõdetav muudegi parameetritega. Nii näiteks said rootslased aasta alguses MIDEM’il kaks prantsuse muusikaauhinda, mille üleandjaks oli jazzilegend Wayne Shorter. Niiöelda ametlikku tunnustust on neile pudenenud mujaltki.
Oktoobris peaks heliplaadile järgnema DVD, kus on valik kontsertsalvestusi plaatide “EST Plays Monk” ja “From Gagarin’s Point Of View” lugudega. Novembris esineb EST Londoni mainekas Royal Albert Hallis, London Jazz Festivali avakontserdil ning järgmisel aastal ootab neid ees korraliku pikkusega turnee Inglismaal.
Eelseisval suvel esineb EST aga koos Pat Metheny’ga real Euroopa festivalidel.