Esimene improvisatsioonilise kitarri festival septembris

26. märts 2008

23.- 27. septembril toimub Viljandis Eesti esimene improvisatsioonilise kitarri festival. Uue traditisooni algatajaks on muusik ning kitarriõppejõud Ain Agan.

23.- 27. septembril toimub Viljandis Eesti esimene improvisatsioonilise kitarri festival. Uue traditisooni algatajaks on muusik ning kitarriõppejõud Ain Agan. Asutajaliikmed on ka Robert Jürjendal ja Aleksei Saks.

Korraldajad usuvad, et täidavad seeläbi Eesti muusikamaastikul tühimiku. Improvisatsiooniline ja stiiliülene kitarrimäng on populaarne mitte ainult Eestis, vaid ka piiri taga ning sellel puudus siiani koondatud väljund.

Viljandi Kitarrifestivali peaesinejaks on Kanada tippkitarrist Kevin Breit koos oma ansambliga Sisters Euclid. Viljandis astuvad üles veel kitarrivirtuoosid Alexander Vinitsky Venemaalt ja Marzi Nyman Soomest. Kuna festivalil on plaanis tutvustada igal aastal erinevaid kitarri sugulaspille, siis tuleb Viljandisse ka maailmakuulus lautomängija Rolf Lislevand Norrast.

Kodumaistest artistidest esinevad Tiit Paulus, Jaak Sooäär, Andre Maaker, Weekend Guitar Trio. Eesti kitarristidest on fookuses Riho Sibul, kelle sügisene juubelituur lõpeb Viljandi Kitarrifestivalil DVD kontsertsalvestusega.

MTÜ Viljandi Kitarrifestival hakkab välja andma iga-aastast Tiit Pauluse nimelist Noore Kitarrimängija Preemiat, mis aitab ühel väljapaistval Eesti noorel muusikul ennast täiendada kitarriõpingute alal. Korraldajad soovivad festivali raames koondada kitarritudengeid Eestist, Lätist, Leedust, Soomest ja Venemaalt meistrikursustele.

Viljandi Kitarrifestivali peamised koostööpartnerid on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, Tallinna Filharmoonia ja Viljandi Linnavalitsus.

Lisainfo:
Ain Agan
festivali kunstiline juht
ain.agan@viljandiguitar.ee