Espoo April Jazz kuulutas välja esinejad

06. veebruar 2004

Jazzkaarega samaaegselt Espoos toimuv festival pakub laial skaalal jazzi. Osa esinejaid on samad, mis Jazzkaarel.

21.-25. aprillini toimuv April Jazz Espoo toimub tänavu juba 18. korda. Tegemist on Soome pealinnas aset leidav suurima aastase jazzisündmusega. Põhjanaabrite omapära on aga see, et kõige suuremad ja tuntumad festivalid korraldatakse mujal kui kui Helsingis.
Enamik April Jazzi peakontserte toimub Espoo kultuurihoone kahes saalis. Hoone kõrvale püstitatakse E.ON jazzitelk, millest loodetakse festivali tõmbenumbrit. Telk pakub koguperemeelelahutust, mis Espoo festivali puhul on saanud juba traditsiooniks. Toimuvad jazziõppurite kontserdid ja jazzikontserdid lastele.
Sokos Hotel Tapiola Garden Night Club restoran pakub jazziõhtusööke keskmisest rikkamatele kontserdikülastajatele. Uue kohana on kasutusele võetud Leppäveeras asuv Sellosali ja Tapiola kirik, kus 25. aprillil toimub gospelkontsert.
Pealaval esinejatest on tuntuim trompetist Dave Douglase ansambel. Teine peaesineja on ameerika saksofonisti Johnny Griffini grupp. Erilise jazzi huvilistele esineb Django Bates Human Chaim, mis mängis Jazzkaarel paar aastat tagasi. Soomes esineb Batesi grupp koos nüüdismuusikaorkestriga Avanti!.
Varasematest festivalidest publikulemmikuks kujunenud Alan Harris esineb taas. Nüüd koos Espoo Big Bandiga. Soome esinejatest tõstab festivali pressiteade esile Jukka Perko kvinteti, mille lauljateks ansambli Quintessence solist Emma Salokoski ja Soomes aasta jazzinimeks valitud Marzi Nyman. Koos tantsijaga esineb flamenco-kitarrist Hernan Romero Argentiinast.
E.ON-telgi peaesineja on 14-liikmeline Earth Wind & Fire Experience featuring Al McKay All Stars, mis mängib ka Jazzkaarel. Samuti Jazzkaar esinejad on Kameruni täht Manu Dibango ja briti noor latiino-pianist Alex Wilson.
Telgis musitseerib mitu aastat maailma parima bigbändi tiitlit hoidnud Charles Mingus Big Band New Yorgist. Soomlastest esineb sealsamas rahvusvahelisele areenile jõudnud Värttinä ja noore publiku soosik Quintessence.
Väiksemates kohtades mängivad pianist Lenni Kalle Taipale, U-Street All Stars ja Erja Lyytinen. Õhtuti toimuvad jam-sessionid. Üks varem Jazzkaarel esinenud muusikutest on seal kuumust lisav ameeriklane Chicago Beau.