Euroopa jazzfestivalid: sügis 2006

03. mai 2004

Euroopa jazzfestivalide kalendrit toimetab Eliis Vennik.
Kui tead veel põnevaid festivale või sul tekib seoses festivalikalendriga mõtteid, saada e-kiri toimetus@jazzkaar.ee.

SEPTEMBER

Trondheim Jazzfestival
25.august-2.september, Norra
Valik esinejaid: Aire & Angels, Frode Alnæs, Asmund Bjørken, Belgradeyard Sound System, Bladed, BOL, G.O.D.S., Han Bennink, Isungset, Green Serene, JazzKamikaze, J.G. Hoff Group, Kasessin, Tore Johansen K., Juhani Aaltonen, Kobert, Mike Stern, Legopulver, Mambo Companeros, Maria Kannengaard Trio, Monolithic, Nils Olav Johansen, Hammar Sisters, Terje Nilsen jt

La Villette Jazz Festival
30.august- 10.september, Prantsusmaa
Valik esinejaid: Ornette Coleman Quartet, Mingus Dynasty, Steve Coleman & Five Elements, John Surman + Jack DeJohnette, Abbey Lincoln Quartet + Jeanne Added + Bruno Ruder + Vincent Le Quang Trio, Charlie Haden Liberation Music Orchestra featuring Carla Bley, World Saxophone Quartet Tribute to Jimi Hendrix, Boris Charmatz + Archie Shepp

Cleethorpes Jazz Festival
07.-10. september, Suurbritannia, Cleethorpes
Valik esinejaid: Nicola Farnon Quartet, Tony Kofi Trio +1, Michael Garrick Jazz Brittania, Orchestra, John Perry Quartet, Gwilym Simcock Quintet, Great Spirit, Liane Carroll, Alan Barnes tribute to Horace Silver, Jazz Jones, Christian Brewer, Roland Perrin’s Blue, Planet Orchestra, Andy Panayi Quartet, Lady Sings the Blues with Digby Fairweather

Nic La Rocca Jazz Festival
14.-17. september, Itaalia
Valik esinejaid: Antonia Ciacca Trio, O.N.J- Orchestra Napoletana di Jazz, Manu Katche´ Quintet, Tullio de Piscopo, Antonio Golino Elbas Jazz Quartet, Wallace Roney Group, Marco Zurzolo, Humair-Ambrosetti Quintet

DölaJazz
14.-17. september, Norra, Lillehammer
Valik esinejaid: Karin Krog and Steve Kuhn performing Stripsody, Arve Henriksen, Solveig Slettahjell Slow Motion Quintet, Cæcilie Norby and Lars Danielsson feat. Jan Gunnar Hoff, Jon Balke and Trine Lise Væring, FOOD feat. Iain Bellamy, Susanna & The Magical Orchestra

Koktebel Jazz Festival in Koktebel
14.-17. september, Ukraina

OKTOOBER

Leipziger Jazztage
4.-7. oktoober, Saksamaa, Leipzig
Valik esinejaid: Klaus Doldinger’s Passport To Morocco, Helmut „Joe” Sachse Quartett, Rabih Abou-Khalil – Joachim Kühn – Jarrod Cagwin, LeipJAZZig-Orkester feat. Richard Galliano, Skalpel

Jazz Brugge
5.-8. oktoober, Belgia
Valik esinejaid: Ben Sluijs Quartet, Jef Neve – Pascal Schumacher Duo, Gábor Bolla Quartet, Chris Joris – Bob Stewart Band, Nathalie Loriers – Karim Baggili Duo, Misha, Mengelberg, Ernie Hammes Group, Astronotes, Soweto Kinch, TGB – Sérgio Carolino – Mário Delgado – Alexandre Frazão, Rita Marcotulli & Andy Sheppard, Pierre Vaiana ‘Al Funduq´, Sylvain Kassap Quartet, Tous Dehors, Koppel – Andersson – Riel, Jean-Michel Pilc, Doppelmoppel, Bobo Stenson Trio, Bollani Quintet

Jazz sur son 31
7.-23. oktoober, Prantsusmaa
Valik esinejaid: Barbara Hendricks, Ben Harper and The Innocent Criminals, Dee Dee Bridgewater, Rabih Abou Khalil, Sarah Morrow, Kenny Garrett, Richard Bona, Lajos Dudas, Eliane Elias, Ron Carter, Laurent de Wilde, Eivind Aarset, E.S.T., John Surman, Donald Brown, Roy Hargrove, Kenny Garrett, Nils Petter Molvaer, Mina Agossi, Paolo Fresu, Gonzalo Rubalcaba, Robert Glasper, Marcus Strickland, Jeremy Pelt, Joey Baron, Matthew Herbert, Ahmad Jamal jt

Nancy Jazz Pulsations
7.-21. oktoober, Prantsusmaa
Valik esinejaid: Gotan Project, Neneh Cherry, Emilie Simon, Ayo, Nosfell, Archive, Duke Robillard, Roy Hargrove & the RH Factor, Biréli Lagrène, Cesaria Evora, John Zorn, An Pierlé & White Velvet, Marie Modiano, Médéric Collignon, Mina Agossi, Archie Shepp, Bojan Z Trio, Zakir Hussain & Sultan Khan, Anouar Brahem Trio, Donald Brown Trio, Eric Legnini Trio, Duke Robillard, Lucky Peterson, Birdy Nam Nam, Eddie Roberts, Laurent de Wilde Trio, Triophone, Marcus Strickland 4tet jt

Vilnius Jazz
12.-15. oktoober, Vilnius
Valik esinejaid: Brian Irvine, Toxicum, Cinesclaff´Arfi, Villerd-Ayler Quartet, Pepa Päivinen Quartet, Yitzhak Yedid, Magic Mushrooms, For Free, Lietaus uždanga jt

JVC Jazz Festival Paris
14.-21. oktoober, Prantsusmaa, Pariis
Valik esinejaid: Kenny Garret Quartet, Lynne Arriale Trio, Branford Marsalis Quartet, Roy Hargrove RH Factor, Will Calhoun, Donald Brown Trio, Elisabeth Kontomanou, Rebekka Bakken, Kurt Elling, Robert Glasper Trio, Lee John, Ron Carter Golden Striker Trio, Mike Stern, Thomas Dutronc, James Hunter, Jeremy Pelt Quartet, Robin McKelle, Minsarah, Roy Campbell/William Parker/Hamid Drake/Daniel Carter, Catia Werneck Group, Moutin Reunion Quartet, Marcus Strickland Quartet, Demi Evans and The Hands, Dany Doriz Big Band, Manu DiBango joue Sidney Bechet, Mina Agossi

25. Skopje Jazz Festival
20.-23. oktoober, Skopje
Valik esinejaid: Andy Bey, Wibutee, Vincius Cantuaria, Joao Basco-Gonzalo Rubalcaba, Stefano di Battista Quartet, Benjamin Herman Quartet, E.S.T., Rudiberger Three World Band, Ornette Coleman Quartet

Umeå Jazz
25.-29. oktoober, Rootsi, Umeå
Valik esinejaid: Adam Forkelids Två Världar, Avishai Cohen Trio, Bobo Stenson & Symfoniorkestern vid NorrlandsOperan, Christian Wallumrød Ensemble, Cooper-Moore & Assif Tsahar Duo, Cuong Vu and Scratch, Fabian Kallerdahls Galore, Gul 3, Harrison Four, Iris, Joe Spinaci & The Brookolino Orchestra feat. Miriam Aïda, John Scofield Trio, John Taylor-Martin France-Palle Danielson, Jon Hassell & Maarifa Street, Jon Vanderlander Trio, Kurt Eling and Trio, Lars Enmarks Stora Styrka, Lennart Åberg Quintet med Peter, Erskine, Matti Ollikainen, Midaircondo, Sofia Jernberg & Cecilia Persson sextett, Stacey Kent, Susanne Abbuehl, Terence Blanchard, Toots Thielemans, Trio Drame, Avenel, Raulin, Trondheim Jazz Orchestra, Wayne Shorter Quartet

Ravenna Jazz Festival
25.-27. oktoober, Ravenna, Itaalia
Valik esinejaid: Franco D’Andrea “Riff Trio”, Archie Shepp-Dave Burrell-Reggie Workman-Andrew Cyrille, Randy Weston “African Rhythm´s Trio”, Al DiMeola Quintet, Kenny Barron Trio, Mike Stern Band

36. Deutsches Jazzfestival Frankfurt (” Blues & beyond “)
26.-28. oktoober, Saksamaa, Frankfurt
Valik esinejaid: HR Big Band, Jack Bruce, Pee Wee Ellis, MALIcool, NuBlues, Trance Blues Project, The Bandwagon trio, Frankfurt Blues Project, Skip McDonald’s Little Axe featuring Doug Wimbish, Memphis Blood Blues Band ja Vernon Reid

Cork Guinness Jazz Festival
26.-30. oktoober, Iirimaa, Cork
Valik esinejaid: Joe Lavano Nonet, Randy Weston Trio, Courtney Pine Band and Cartoon, Jimmy Scott, The Drifters, Kurt Elling Quartet, Harlem Gospel Choir, Benny Golson Allstars, Carnival Saloon, Lanny Morgan, Lou Donaldson & Dr. Lonnie Smith, Branford Marsalis Quintet, Hiromi, Nigel Kennedy Quintet, Little Jimmy Scott Band,

11. Salzburg Jazz Festival
26.oktoober-5. november, Salzburg, Austria
Valik esinejaid: Roberto Fonseca Group, Rudi Wilfer 70th Birthday Celebration, Daniel Schröckenfuchs, The Manhattan Transfer, Omara Portuondo, String Orchestra Project, Aichfeld Big Band: The Music Of Quincy Jones & Sammy Nestico, Tord Gustavsen Trio, Tomás Pérez y sus Quijotes & Luciano di Natale Dance Company: Emociones, Sabina Hank & Willi Resetarits, The Count Basie Orchestra dir. by Bill Hughes, Daniel Schröckenfuchs, Richard Galliano Septet: Piazzolla Forever, Take 6, Oliver Kent & Herwig Gradischnig: Day Dream, Timna Brauer & Elias Meiri Ensemble, Agnes Heginger & Georg Breinschmid Duo, Georg Breinschmid Sextet: Hommage To Charles Mingus, Beni Schmid Obsession & Jean-Luc Ponty Group, Al Di Meola Band, Nouvelle Cuisine: Mozart Revisited, The Bossa Nova Legends, Jan Garbarek Group, Vienna City Ramblers: 45th Anniversary Concert, Lyambiko, Eddie Palmieri Afro-Caribbean Jazz All-Stars

JVC Jazz Festival Warsaw
27.-29. oktoober, Poola, Varssavi
Esinejad selgumas.

Belfast Festival in Queens
19. oktoober-04. november, Iirimaa
Valik esinejaid: The Gipsy Kings, The History Boys, Jose Cura with the Ulster Orchestra, Brian Irvine, Joe Lovano, Buena Vista Social Club, Yasmin Levy, Tord Gustavsen Trio jne

NOVEMBER

Sarajevo Jazz Festival
1.-5. november, Bosnia ja Hertsegoviina, Sarajevo
Valik esinejaid: Richard Bona Group, Markus Stockhausen, Yuri Honing Trio, Dhafer Youssef Group,The Grande Mothers Re:invented, Trio 3, Dennis Rollins Badbone and Co, Christina Branco, Nils Petter Molvaer, Bojan Z, Gonzalo Rubalcaba, Mark Turner-Larry Grenadier-Jeff Ballard jt

Tampere Jazz Happening
2.-5. november, Soome, Tampere
Valik esinejaid: Iswhat?!, Dalindèo, Adam Rudolph, Atomic, The Thing, Balkan Beat Box, Kora Jazz Trio, Joona Toivanen Trio, Raoul Björkenheim Trio, Raulin-Avenel-Drame, Andrew Hill New Quintet, Alexi Tuomarila Trio, Marc Ribot Spiritual Unity, Sussan, Deyhim Desert Torch, Burnt Sugar The Arkestra Chamber, UMO Jazz Orchestra feat. Verneri Pohjola, Haarla-Aaltonen-Krokfors-Christensen, Dhafer Youssef Divine Shadows Quartet

Aalener Jazzfest
2.-5. november, Saksamaa, Aalen
Esinejad selgumas

29. Göttinger Jazzfestival
3. – 5. november, Saksamaa, Göttingen
Valik esinejaid: Kind of Three, Jazz Cussion, Jazz X Press, An Evening of Jazz, Harmony Hoppers, Now Groove, Modern Session, Zobelfish, La Sonrisa Del Jazz , Jazz Affair, Morus Bassanus, Staff, XY Jazz, John Scofield Trio feat. Steve Swallow & Bill Stewart, Gianluigi Trovesi & Gianni Coscia, Pino Minafra Sud Ensemble

JazzFest Berlin
1.-5. november, Saksamaa, Berliin
Valik esinejaid: Coco Schumann, Juliette Greco, Tomasz Stanko, Louis Sclavis, Simply Acoustic Trio, Julien Wilson Trio, Depart, John Ellis Band, Florian Weber Trio Minsarah, Bryan Lopes Trio, New Birth Brass Band, Erika Stucky & Roots of Communication, Dave Douglas Quintet, IsWhat?!, Eddie Bo and his Band hr-Bigband feat. Billy Cobham and Jerry Goodman, Jon Hassell & Maarifa Street, Jacob Fred Jazz Odyssey, Trygve Seim Ensemble, Allen Toussaint’s Jazzity Project, Roy Nathanson’s Sotto Voce jt

AVO Session Basel
3.-18. november, Basel, Shveits
Valik esinejaid: Pink, Supporting Act, Shaggy, Bligg, Ute Lemper, Annett Louisan, The Manhattan Transfer feat. BBC Big Band, Al di Meola, Compania Maria Serrano, Herbie Hancock, Cassandra Wilson, Reamonn, Skye, Pur, Ad-Rian, Miriam Makeba, Simphiwe Dana, Freddy Cole, Elton John, Philipp Fankhauser, Phebus

Rencontres International de Jazz
10.-18. november, Prantsusmaa
Valik esinejaid: Magma, Orchestre National de Jazz, Franck Tortiller, Michel Portal Quintet, Big-Band Chalon-Bourgogne, Ab Baars Quartet, Didier Levallet Quartet, Charles Lloyd “Sangam” trio, Isabelle Olivier duo, Claude Barthélémy / Jean-Marc Padovani “Distances” Quartet, Echoes Of Spring, Don Byron plays Junior Walker, Dominique Regef solo, Pepa Païvinen Quartet, Enrico Rava Quintet, Joe Lovano Nonet, Paul Rogers solo, Romano / Sclavis / Texier / Le Querrec, Archie Shepp Quartet & Dar Gnawa de Tanger

London Jazz Festival
10.-19. november, Inglismaa, London
Valik esinejaid: Wayne Shorter Quartet, Michel Camilo, Tomatito, Abdullah Ibrahim, Randy Weston, BBC Big Band, Ralph Towner, Glen Moore, Paul McCandless, Mark Walker, Take, Polar Bear, Dave Holland, Jim Hall, Evan Parker, Seu Jorge, AfroReggae, Gilles Peterson, Tcheka, Sara Tavares, Savina Yannatou, Trevor Watts’, Gibran Cervantes, Richard Bona, Cassandra Wilson, Nicola Conte, Marc Ribot Spiritual Unity, Wibutee, UMO Orchestra, Oregon, Lee Konitz, Badi Assad, Moscow Composers Orchestra, Lotte Anker, Marlene Mortenson, Zoe Rahman Trio, Maria Joćo and Mįrio Laginha, Britten Sinfonia – Bach meets Moondog, David Krakauer´s Klezmer Madness, Supersilent, Ayŗe Tütüncü Trio, E.S.T., Take 6, Juliet Kelly, Alex Wilson, Solveig Slettahjell, Ilmiliekki, Gilad Atzmon, Soweto Kinch, Abram Wilson, Swingle Singers, Liane Carroll, Mariza jpt

Tourcoing Jazz Festival
13.-19. november, Prantsusmaa, Tourcoing
Valik esinejaid: Dee Dee Bridgewater, Anouar Brahem, Belmondo- Lateef, Charles Lloyd, Souad Massi, Sixun, Richard Bona, Magma, Manu Katche, Daniel Mille, Renaud Garcia Fons, Jean-Jacques Milteau

Motives Festival
15.-18. november, Belgia
Valik esinejaid: Carlo Nardozza Quintet, Henri Texier „Strada Quartet”, Anthony Braxton, Lola Perrin, Rabih Abou Khalil-JoachimKühn, Michael Levy, Lodlboy, The Herbaliser

Teignmouth Jazz Festival
17.-19. november, Suurbritannia
Valik esinejaid: DYJO, Dave O´Higgins, Jeremy Huggett – Band of Gold Ruth Hammond Trio, Alan Barnes, The Charlie Hearnshaw Quartet, Roy Williams, Tad Newton´s Jazzf iends, Kris Gayle Duo, The Craig Milverton Trio, Colin Kingwell Jazz Bandits, Jim Crawford, Theo Travis Quartet, Antique Six, Charlie Hearnshaw Trio, The Sarah Bennett Quintet, Ellingtonia, Tad Newton´s Jazzfriends, Jerri Hart, Malcolm Creese Trio, Steve Waterman Quintet

Grenzenloos Muziekfestival
23.-25. november, Holland, Leiden
Valik esinejaid: Marlene Hemmer & Ksenia Kouzmenko, Oeverloos, Seven, Tarhana, Daau, Camera Trajectina, Myra Meldford & Marty Ehrlich, Izaline Calister, Suzie Ibarra-Roberto Rodrigues

Reims Jazz Festival
9. november-7. detsember, Prantsusmaa, Reims
Valik esinejaid: Dave Holland Quintet, Moutin Reunion Quartet, Kobu Quintet, Eric Watson Trio, William Helderlin Quartet, Sylvain Beuf Trio, Laurence Allison / Alain Jean-Marie Duo, Jacky Terrasson Trio, Romano/Sclavis/Texier, Lee Konitz New Nonet, Guillaume de Chassy/Daniel Yvinec “Wonderful World” jt