Euroopa Jazziauhind läks Esbjörn Svensson Triole

01. oktoober 2004

Rootsi trio lisas veel ühe trofee oma päris kogukaks muutuvale auhinnakollektsioonile.

Kolmandat korda välja antav European Jazz Award läks sedapuhku rootsi tippkollektiivile Esbjörn Svensson Trio. Auhinna suurus on 14 500 Eurot ja see on mõeldud Euroopa jazzmuusikule, kellel on aasta jooksul tähelepanuväärseid saavutusi rahvusvahelisel jazziareenil.
Auhinda annab välja Austria organisatsioon AMO ning otsustajate žüriisse kuulub 23 jazziprofessionaali kogu Euroopast. Eelmisel aastal asu auhinna austria avangard-kitarrist Wolfgang Muthspiel ja aasta enne seda poola trompetist Tomasz Stanko, kes koos oma grupiga esines 2003. aasta Jazzkaarel.
Lisaks pianist Esbjörn Svenssonile kuuluvad EST nime all esinevasse triosse veel bassist Dan Berglund ja trummar Magnus Öström.
Teised finalistid, kelle seast valik tehti, olid tänavu Prantsusmaal elav bosnia pianist Bojan Zulfikarpasic ja austria trompetist Franz Koglman. Soomlased pakkusid ajalehe Helsingin Sanomat andmetel enda poolt välja kitarrist Raoul Björkenheimi, kuid tema kanditatuur ei ületanud pärast esimest hääletusveeru finaali pääsemise künnist.
Auhind antakse pidulikul tseremoonial üle 3. detsembril Viinis, klubis Porgy & Bess, kus EST annab päev hiljem ka kontserdi.