Euroopa jazzifestivalid, sügis 2003

29. august 2003

Valik sel kevadel toimuvad jazzifestivale Euroopas. Enamus esinejaid kuulutatakse välja jaanuari ja veebruari jooksul.

SEPTEMBER

7. International Swing & Dixieland Festival Anif
12.-14. september, Anif, Austria
Valik esinejaid: Martin Breinschmid&Radio Kings, Soeren Leyers Swingtett, Bratislava Hot Serenaders, Big Band&Serenader Sisters, La Vella Dixieland, The Voice Company

More Fine Music Festival
12.-14. september, Zottegem, Belgia
Valik esinejaid: Toots Thielemans, Philip Catherine, High Voltage Sextet, Nada Supréme, Revival Big Band, The Jayhawks, Elliott Murphy & Band, Imperial Crowns, Bruno De Bruxelles, Profecto Secreto, John ‘O Leary Band, Bluezilla, De Dolfijntjes, Check Out The Zydeco, Bullfrog Blues Machine, DobroJean

Vilnius Jazz
19.-21. september Vilnius, Leedu
Valik esinejaid: S. Sasnauskase kvartett, Actis Dato Quartet, Makigami Santashi, Harriet Tubman, Kampec Dolores, Django Bates&Human Chain

Riverfront Jazz Festival
19.-28. september, Greenwich, Suurbritannia
Valik esinejaid: Don Steel Jazzband, Anita Wardell, Mitch Hiller&Dave Colton, Peggy Taylor, Dirty Rats, Gambit Jazzmen, Lisa Kavanagh, Dumaine Street New Orleans Jazz Band, Collegium Regale, Allison Neale, Max Collie&The Rhythm Aces, T. J. Johnson, Richard Everitt

17. Vierseni International Jazz Festival
26.-27. september, Viersen, Saksamaa
Valik esinejaid: Ron Carter Quartet, Chris Potter; Colosseum & Jon Hiseman; Alan Skidmore & Ubizo, Richard Galliano, David Jean-Baptiste, Der Rote Bereich, Tom Gable, Colosseum

OKTOOBER

50. Saksa jazzfestival Frankfurdis
3.-5. oktoober, Frankfurt am Main, Saksamaa
Valik esinejaid: Greg Osby, Eric Watson Quartet feat. Christof Lauer, The Zappatistas feat. John Etheridge, Erika Stucky – Mrs. Bubbles&Bones& Strings, Soriba Kouyaté Project feat. Candy Dulfer&Albert Mangelsdorff, Enders´ Room feat. Rebekka Bakken

27. Leipziger Jazztage
8.-12. oktoober, Lepizig, Saksamaa
Valik esinejaid: Ornette Coleman; Yosuke Yamashita; Elvin Jones; Abdullah Ibrahim

9. rahvusvaheline jazzifestival Jazz Goes To Town
13.-18. oktoober, Hradec Kralove, Tšehhi

Un Dona De Jazz
10.-16. oktoober, Villeurbanne, Lyon, Prantsusmaa
Valik esinejaid: Barre Phillips, David El Malek Quartet, Eric Longsworth Trio, Chris Potter Quartet, La Baskour, Colorblind

JVC jazzfestival Pariisis
13.-21. oktoober, Pariisi jazziklubides, Prantsusmaa
Valik esinejaid: Magma, Les Gigolos, Chris Potter, Joachim Kuhn, Avishai Cohen, Cuong Vu, Kelly Joe Phelps, Denis Colin, Kenny Werner, Franklin Veloz, Stacey Kent, Anouar Brahem, Richard Galliano, Buddy Guy, David Murray

JVC Jazz Jamboree Varssav
17.-19. oktoober, Varssavis
Esinejad selguvad septembris.

36. Umeå International Jazz Festival
23.-27. oktoober, Umeå, Rootsi
Valik esinejaid: Bill Frisell Sextet, Francois Corneloup Quartet, Marc Ducret, Viktoria Tolstoy&Jakob Karlzon Trio, Claudia Acuna Group, Paulo Fresu Quintet, Ravi Coltrane Quintet, Nils Landgren & Fläskkvartetten, Cennet Jönsson Kvartett, Anders Jormin&Mats Bergström, Anders Bergcrantz, Lars Lystedt&Brazil Jazz, Jerker Johansson Band&Kicki Enqvist, Jan Allan & Georg Riedel All Stars, Anders Bergcrantz, Atomic, Ken Vandermark

Guinness Cork International Jazz Festival
24.-27. oktoober Cork, Iirimaa
Festivali brošüüri saab tellida kodulehelt alates 1. septembrist.
Valik esinejaid: Carla Bley, Charles Lloyd, Charlie Hunter, Abdullah Ibrahim, Greg Osby, Viktoria Tolstoy, Danilo Perez, Bobby Previte, Shana Morrison, The Waterboys, Pat Martino, Pat Martino, Jean-Michel Plic, Billy Drummond, Cuong Vu, Geri Allen, Joe Lee Wilson, Eric Harland, Beady Belle, Jimmy Cobb jt

41. Belfast Festival in Queens
24. oktoober-9. november, Belfast, Iirimaa
Suur kultuurifestival, mille ühe osa moodustavad jazzikontserdid
Esinejad selguvad 10. septembril

Blues Festival in Eslöv
31. oktoober-2. november, Eslöv, Rootsi
Valik esinejaid: Joe Turner and his Memphis Blues Caravan, Totta Näslund, Bengan Blomgren and Johan Lindström, Börge «Biceps» Jensen, Professor Washboard Blues Band, Jenny & the Blue Beans, Blue Junction, Charlie Sayles and the Blues Disciples, Caesars Blues Trio

8. Salzburger Jazz Herbst
31. oktoober – 9. november Salzburg, Austria
üle 80 ürituse: kontserdid, näitused, filmiprogramm
Valik esinejaid: Bobby McFerrin, Dee Dee Bridgewater, Nnenna Freelon, Grace Bumbry, The Heat Brothers, Sabina Hank Orchestra, Beni Schmid, Bireli Lagrene, Jean-Michel Plic, Gerard Presencer

Tampere Jazz Happening
31. oktoober-2. november, Tampere, Soome
Valik esinejaid: Uri Caine Bedrock 3, The Bad Plus, Wibutee, Erik Truffaz, Raymond Poni, Joe McPhee, William Parker «Healing Song», Juhani Aaltonen Trio, Kornstad Trio, Gnomus&Jukka Gustafsson, The Electrics, Samuli Mikkonen&7 Henkeä, Chicago 10tet, Scorch Trio, Louis Sclavis «Napoli´s Walls», Billy Bang Quintet feat. Frank Lowe
Vaata tutvustust

Trondheim Jazzfestival
31. oktoober-8.november, Trondheim, Norra
Valik esinejaid: Trondheim jazzorkester, Come Shine & Trondheim Symfoniorkester, Asmund Bjørken, Nils Petter Molvær & Wibutee, Knut Borge`s Milestones

NOVEMBER

10. Aidlinger Jazztage
6.-9. november, Aidlinger, Saksamaa
Valik esinejaid: Witchcraft, Ron Ringwood´s Crosscut Blues Band, Frankfurt Jazz Trio feat Judy Niemack&Wilson de Oliviera, Veterinary Street Jazz Band

Reykjavik Jazz Festival
4.-9. november, Raykjavik, Island
Valik esinejaid: Martha Brooks, Alex Wilson, Leni Stern, Jaguar, Ingrid Jensen, New York Voices

JazzFest Berlin, Total Music Meeting
6.-9. november, Berliin, Saksamaa
Valik esinejaid: Don Byron «Music for Six Musicians», DJ Spooky and the Matthew Shipp Trio, Jaga Jazzist, Dr. Lonnie Smith-Hank Crawford Quartet, Mino Cinelu, Tomasz Stanko Band, Anna Homler-Richard Sanderson-Steve Beresford, David «Fathead» Newman Quintet, Tin Hat Trio, Jun Miyake Exotica, Eric Vloeimans Trio, Masabumi Kikuchi, Jon Balke Magnetic North Orchestra, Louis Sclavis «Napoli´s Walls», Ilhan Ersahin Wonderland, noJazz

26. Göttinger Jazzfestival
7.-9. november, Göttinger, Saksamaa
Esinejad täpsustuvad septembris.

Avo Session
7.-18. november, Basel, Šveits
Valik esinejaid: Gilberto Gil, Susana Baca, Patricia Kaas, Lobith, Gianna Nannini, D.U.P. feat Dave Stewart, Mudbone Cooper, Candy Dulfer & Jimmy Cliff Hawksley Workman, Kool&the Gang, Willy DeVille trio, Angélique Kidjo, Mory Kante, Dave Brubeck Quartet, Dianne Reeves, New Orleans Parade All Stars, The Big Chris Barber Band, Paolo Conte

London Jazz Festival
15.-24. november, London, Suurbritannia
Valik esinejaid: Bobby McFerrin, Dianne Reeves, The Tommy Smith Sextet, Joe Lovano, John Scofield, John Taylor, John Patitucci, Bill Stewart, Jamie Cullum, Johnny Alf, Virginia Rodrigues, Oumou Sangare, Esbjörn Svensson Trio, Katia Labeque Band, Tim Berne & Science Friction Band, David Torn & Arte Quartet, Icebreaker

24. Granada rahvusvaheline jazzfestival
7.-23. november, Granada, Hispaania
Valik esinejaid: John Scofiled, Chick Corea, Bob Mintzer

18. Jazz D´Or
7.-21. november, Strasbourg, Prantsusmaa
Valik esinejaid: Jens Thomas, Christof Lauer, Benoit Delbecq Quintet, Markus Stockhausen, Tara Bouman, Der Rote Bereich, Andy Emler Mégaoctet, Fieldwork, David S. Ware Quartet, John Scofield Trio, Archie Shepp Quartet, Erik Truffaz, Assif Tsahar, Hamid Drake, Tony Malaby Trio, The Charles Mingus Orchestra

DETSEMBER

JVC Jazz Festival Warsaw
7.-12. detsember, Varssav, Poola
Valik esinejaid: Herbie Hancock “Future To Future”, Tymon Tymanski, Grunes Quartet, Baaba, Maestro Trytoni, Robotobibok

11. Umbria Jazz Winter
27. detsember 2003 – 1. jaanuar 2004, Itaalia
Valik esinejaid: Randy Weston, Terence Blanchard Sextet, Richard Galliano Trio, Enrico Rava, The Funky Seven Brass Band of New Orleans, Horacio “El Negro” Hernandez & Robby Ameen Band, The Johnson Extention Gospel Singers, Mitch Woods & His Rocket 88´s, Danilo Rea & Stefano Di Battista, Franco D´Andrea, Giovanni Tommaso, Roberto Gatto, Francesco Cafiso, Chano Domingues Flamenco Jazz Sextet, Nicola Arigliano Quartetto, Chucky “C”& Clearly Blue of New Orleans, Rosario Giuliani Quartetto, Stefano Bollani Trio,