Euroopa kuum jazzisuvi

18. juuni 2003

Valik olulisemaid selle suve jazzifestivale Euroopas.

Valik olulisemaid selle suve jazzifestivale Euroopas. Mitte küll ammendav ülevaade, kuid kõige olulisemad sihtpunktid jazzireiside kavandamiseks on alljärgnevalt olemas.
Häid muusikaelamusi.

AUSTRIA

Jazz Fest Wien
23. juuni – 13. juuli, Viin
www.viennajazz.org
Valik esinejaid: Shirley Horn, New York Voices, Take 6, Marcus Miller Group, Chick Corea, Mercedes Sosa, Mari Boine, Miriam Makeba, Joe Zawinul, Bob Geldof, Cindy Blackman, Joao Gilberto, Alegre Correa Group, Prince Zeka, Dorretta Carter, Bobby McFerrin, Al Jarreau, Natalie Cole, Randy Crawford

HISPAANIA

Galapajazz
1.-5. juuli, Galapagar
www.galapajazz.com
Valik esinejaid: Trio Mocoto, Jorge Ben Jor, Popa Chubby, The Roots, Horacio “El Negro”, La Fabrica de Tonadas (Santiago Auserón, Chano Domínguez, Jorge Pardo, Javier Colina, Jordi Bonell, Marc Miralta), Bill Wyman´s Rhythm Kings, Solomon Burke, Master of Groove, John Abercrombie Quartet, Incognito

Festival de Jazz de Vitoria-Gasteiz
13.-19. juuli, Vitoria-Gasteiz
www.jazzvitoria.com
Valik esinejaid: Diana Krall, Wynton Marsalis Septet, Ruben Blades, Chick Corea Electric Band, Cassandra Wilson, Roy Hargrove – RH Factor, Benny Green & Russell Malone, Kenny Werner, Chano Dominguez, Fred Hersch, Jason Moran, The Bad Plus, Mark Braud

HOLLAND

North Sea Jazz Festival
11.-13. juuli, Haag
www.northseajazz.nl
Valik esinejaid: Pat Metheny, Tony Bennett, Cassandra Wilson, Ibrahim Ferrer, Patti Austin, Marcus Miller, Steve Winwood, George Benson, Randy Brecker, Spyro Gyra, King Crimson, Chick Corea, Dianne Reeves, Shirley Horn, Dave Holland, Roy Hargrove, Isaac Hayes, Maceo Parker, Joshua Redman, John Zorn, Solomon Burke, Ahmad Jamal, Stefon Harris, Andrew Hill, Aka Moon, Joe Lovano, Soulive, Eric Truffas, Charlie Haden, Lizz Wright, Ben Allison

ITAALIA

Umbria Jazz
11.-21. juuli, Perugia
www.umbriajazz.com
Valik esinejaid: Sonny Rollins, Keith Jarrett, Gary Peacock, Elvin Jones, Ornette Coleman, Herbie Hancock, Chick Corea, Phil Woods, Lee Konitz, Brad Mehldau, Dave Douglas, Patricia Barber, Roy Hargrove, Caetano Veloso, Bobby McFerrin, James Brown, Maceo Parker, Enrico Rava

NORRA

Kongsberg Jazz Festival
2.-5. juuli, Kongsberg
www.kongsberg-jazzfestival.no
Valik esinejaid: Diana Krall, Jay Shankar, Joe Lovano, Urban Connection, Bugge Wesseltoft, Brazz Bros, David Thor Johnsson Trio, Jimmy Clark Black, Wunmi

Sildajazz
6.-10. august, Haugesund
www.sildajazz.no
Valik esinejaid:Barbara Dennerlein, Benny Green, Russel Malone, Diana Krall, Didier Lockwood, Martin Taylor, Randy Brecker

Oslo Jazz Festival
11.-17. august, Oslo
www.oslojazz.no
Valik esinejaid: Svend Asmussen Quartet, Ola Kvernberg, Oslo Philharmonic Orchestra, Joe Lovano, John Abercrombie, Jan Lundgren Trio, Herb Geller, Human Chain, Percussion Paradise, Marilyn Mazur, Josefine Cronholm, Subtonic, Borg Hot Jazz, Bent Persson, Jon Gordon

PORTUGAL

Estoril Jazz
4.-12. juuli, Estoril
www.projazz.pt
Valik esinejaid: Patricia Barber Trio, Ralph Peterson Quintet, Wayne Shorter Quartet, J.P. Gebler Belgian All Stars, J. Costa Pinto Big Band, Jazz at the Philharmonic Today!, Vanguard Jazz Orchestra, Dave Holland Big Band, Duarte Mendonça

PRANTSUSMAA

Jazz A Vienne
28. juuni – 13. juuli, Vienne
www.jazzavienne.com
Valik esinejaid:Joao Gilberto, Morelenbaum-Sakamoto, Take 6, Fontella Bass and the Voices of St. Louis, Solomon Burke, Lucky Peterson, Kenny Neal Band, Poppa Chubby, Joshua Redman, Gilberto Gil, Arto Lindsay, Wayne Shorter, Stefano di Battista, Peter Cincotti, Shirley Horn, Los Hombres Calientes, Willy DeVille, Ibrahim Ferrer, Pat Metheny, Chick Corea, Dave Holland Bigband, Vanguard Jazz Orchestra, Brad Mehldau, Esbjörn Svensson Trio, John Zorn, Bill Laswell, Femi Kuti, Tony Allen, Bobby McFerrin, Dianne Reeves, Jack DeJohnette

Jazz a Juan
13.-20. juuli, Juan-les-Pins
www.antibes-juanlespins.com
Valik esinejaid: Candy Dulfer, Maceo Parker, Stanley Beckford, Ibrahim Ferrer, Joshua Redman, Marcus Miller, Herbie Hancock, Keith Jarret, Gary Peacock, Joe Zawinul, Angelique Kidjo, Dee Dee Bridgewater, E.S.T., Lucky Peterson, Ike Turner

Crest Jazz Vocal
2.-9. august, Crest
www.crestjazz.com
Valik esinejaid: Ray Charles, Maceo Parker, Patricia Barber, Diana Krall, Archie Shepp, Jimmy Scott, Cassandra Wilson, Brad Mehldau, Stacey Kent, Popa Chubby

ROOTSI

Stockholm Jazz
25. juuli-2. august, Stockholm
www.stockholmjazz.com
Valik esinejaid:Dave Liebman, Blues Brothers Band, Dave Holland, Herbie Hancock, Tania Maria, Ray Gelato Giants, Roy Hargrove, Spyro Gyra, Bobby McFerrin, Jon Ballantyne, Randy Brecker, Hiram Bullock, Maceo Parker, Eliane Elias, Common

SOOME

Kalott Jazz & Blues Festival
26.-29. juuni, Tornio
www.kalottjazzblues.net
Valik esinejaid: Norrbotten Big Band & Tim Hagans, Patrik Boman Seven Piece Machine, Perko-Pyysalo-Viinikainen, Mats Gustafsson, Joona Toivanen Trio, Delirium, How Many Sisters

Imatra Big Band Festival
27. juuni – 5. juuli, Imatra
www.ibbf.fi
Valik esinejaid: Paul Jackson, Patti Austin, Mory Kante, Mamba, Kool&the Gang, Manhattan Transfer, Jiggs Wigham ja BBC Bigband, Estonian Dream Bigband, Erik Lindström Dream Team, Duke Robillard, Big Chris Barber Band

Pori Jazz
12.-20. juuli, Pori
www.porijazz.fi
Valik esinejaid: Wayne Shorter, Jamiroquai, James Brown, Regina Carter, Big Bad Voodoo Daddy, Ibrahim Ferrer, Curtis Fuller, Keiko Matsui, Los Hombres Calientes, Lucky Peterson, Marcus Miller, Marc Ducret, Preservation Hall Jazz Band, The Roots

SUURBRITANNIA

Lichfield Real Ale Jazz & Blues Festival
26.-29. juuni, Lichfield
www.lichfieldarts.co.uk
Valik esinejaid: Scottish Jazz Quartet, Soweto Kinch Quartet, Claude Bourbon, Cameron Pirre band, Tom Hill and the Straitjackrts, The Organ Trio, Sticky Wickett, Annie Whitehead Band, Steve Gibbons, Red Stripe Band

Glasgow International Jazz Festival
30. juuni – 7. juuli, Glasgow
www.jazzfest.co.uk
Valik esinejaid: George Benson, Dave Douglas, George Melly, London Community Gospel Choir, Jazz Jamaica All Stars, Tommy Smith & Brian Kellock, Kenny Wheeler, Tony Bennett, Bobo Stenson Trio, Kenny Garrett

Birmingham International Jazz Festival
4.-13. juuli Birmingham
www.bigbearmusic.com
Valik esinejaid: Bruce Adams, Steve Ajao, Gary Allcocks All Stars, Nanette Allen, Ralph Allin, As Meninas, Alan Barnes, Sara Colman Quintet, Bryan Corbett Quartet, Jamie Cullum, Andy Hamilton and The Blue Notes, Neda, Bobby Woods

Wigan International Jazz Festival
12.-19. juuli, Wigan
www.erniegarside.com
Valik esinejaid: Eddie Palmieri La Perfecta 2, New York Voices, Paquito de Riviera Latin All Stars, Cleo Laine/John Dankworth and band, Bobby Shew International Big Band, Curtis Fuller Sextet, Tribute to Dizzy Gillespie Big Band

ŠVEITS

Piazza Blues Festival
26.-28. juuni, Bellinzona
www.piazzablues.ch
Valik esinejaid: Doug Mac Leod, Solomon Burke, Lucky Peterson, Mississippi Heat, Big Jack Johnson & The Oilers, David “Honeyboy” Edwards, Otis Taylor, Johnny Winter, Guy Davis, Kenny Neel Band feat Billy Branch, Willy Deville

Montreux Jazz Festival
4.-19. juuli, Montreux
www.montreuxjazz.com
Valik esinejaid: Radiohead, George Benson, Natalie Cole, Bonnie Raitt, Gary Moore, Morcheeba, Tom McRae, Craig David, Chico Cesar, Gilberto Gil, Tuck&Patti, Jamiroquai, Poncho Sanchez, Karrin Allison, Patti Austin, Nnenna Freelon, Diane Schuur, Monica Mancini, The Crusaders, The Pretenders, Van Morrison, Krokus

New Orleans Jazz Ascona
26. juuni-6. juuli, Ascona
www.jazzascona.org
Valik esinejaid: Tom Pletcher, Randy Sandke, Dick Sudhalter, Randy Reinhart, Bob Wilber, Kenny Davern, Howard Alden, Marty Grosz, Warren Vaché Jr, Scott Robinson

TAANI

Riverboat Jazz Festival
19.-22. juuni, Silkeborg
www.riverboat.dk
Valik esinejaid: Johnny Griffin, Mitch Woods and his Rockets, Magnolias Jazzband and Topsy Chapman, Leroy Jones, The Jive Aces, Second Line Jazzband, Pierre Doerge New Jungle Band, The Pasadena Roof Orchestra

Copenhagen Jazz Festival
4.-13. juuli, Kopenhaagen
www.jazzfestival.dk
Valik esinejaid: Cassandra Wilson, Herbie Hancock, Dee Dee Bridgewater, Tomasz Stanko, Johnny Griffin

Aarhus International Jazz Festival
12.-19. juuli, Aarhus
www.jazzfest.dk
Valik esinejaid: Mitch Woods & Sunbird Selection, Kurt Elling, Jon Hendricks, Mark Murphy, Kevin Mahogany, Ed Jones, Richard Bona, Svend Asmussen Kvartet, Gonzalo Rubalcaba/David Sanchez Quartet, Paul Harrison Band, Bill Frisell & The Intercontinentals, Randy Brecker/Bill Evans Soul Bop Band, Curtis Stigers