European Jazz Prize 2003 läks Austriasse

26. september 2003

Veidi avangardse kalduvusega kitarrist Wolfgang Muthspiel sai Euroopa Jazziauhinna omanikuks.

Teistkordselt toimunud European Jazz Award läks sedapuhku austria kitarrist Wolfgang Muthspieli (1965) valdusse üsna napi edumaaga tänavusel aastal eriti silma paistnud rootsi pianisti Esbjörn Svenssoni ees. Kolmas, kes pääses hääletamise lõppvooru, oli kuulus prantsuse saksofonist Louis Sclavis.
Euroopa Jazziauhind on Hans Kolleri nimelise kultuuripreemia alajaotus, mis esmakordselt anti välja 2002. aastal, kui selle võitis Jazzkaarelgi esinenud poola trompetimängija Tomasz Stanko. Auhinna rahaline vääring oli tänavu 14 500 €. Hans Kelleri nimeline jazziauhind on Austrias keskne jazzitunnustus.
Žüriisse kuulus 21 Euroopa riigi esindajaid ja kandidaate pakuti samuti välja 21 – üks igast riigist. Soomet esindas žüriis näiteks Yleisradio jazzitoimetaja Markus Partanen ja Venemaad Dmitri Uhhov. Eestist, nii nagu ka Lätist ja Leedust, ei olnud hindama (veel?) kutsutud kedagi.
Euroopa Jazziauhind antakse pidulikult üle 6. detsembril Viinis ja Wolfgang Muthspieli seks puhuks antav kontsert toimub 7. detsembril sealsamas.
Maailmaareenil on Muthspiel endale nime teinud Gary Burtoni grupi mängimisega ning samuti üpris radikaalsete ja eklektiliste sooloplaatidega.