Festival Maailmaküla võõrustab juunis maailmamuusikat

04. mai 2006

Jazzkaare Sõprade Ühing ning Elwood Muusik toovad eestlastele maailma koju kätte! 16.-17.-18. juunil 2006 toimub Pirita kloostri varemetes uus muusikafestival MAAILMAKÜLA.

16.-17.-18. juunil 2006 toimub Pirita kloostri varemetes uus muusikafestival MAAILMAKÜLA.

Kolme päeva jooksul näidatakse kahel laval palju uut ja huvitavat: ansambel METSATÖLL ja RAM ühisprojekt “RAUA NEEDMINE” (kavas Veljo Tormise ja Metsatölli looming Tauno Aintsi seades), Bollywoodi hitte traditsioonilise Radjastani puhkpilliorkestri võtmes esitab JAIPUR KAWA BRASS BAND (India), Kariibi rütmide juured on Aafrikast üles kaevanud 60ndate bändiliidritest koosnev supergrupp KEKÉLÉ (Kongo Rahvavabariik).
Kohal on 10-liikmeline salsa-orkester CUBANISIMO (Kuuba), aga ka eestlaste ammune lemmik HAYDAMAKY (Ukraina) ning nende suguvennad Taanist, AFENGINN. Esindatud on setud, liivlased ja tuvad, Soome maailmamuusika suurkujud VÄRTTINÄ (kelle muusikaga muusikal “Lord Of The Rings” esietendus märtsi lõpul Torontos) ning PIIRPAUKE kes 32 tegutsemisaasta lõpuks on paisunud 11-liikmeliseks ning saanud vastset “täiendust” Filipiinidelt.
Ning kauneimad eesti vokalistid, LIISI KOIKSON ja HELIN-MARI ARDER. Festivali ööpeod toimuvad kõikidel päevadel Café Amigos.

Püüame korraldada kena 3-päevase pikniku koos kvaliteetsete artistidega. Parimast lavast, võimendusest ja valgusest rääkimine tundub ehk banaalne – eks oleme juba kõike näinud. Küll aga loodame tuua festivali korraldusse nii mõndagi Eesti oludes uut, mis publiku rahulolule loodetavasti tublisti kaasa aitavad.

Kõik ei sobi kloostrisse, kõik ei mahu ka. Soodsama hinnafa festivalipasse on müügil piiratud koguses kuni 14. maini.

Anne Erm, MTÜ Jazzkaare Sõprade Ühing
Paul Pihlak, OÜ Elwood Muusik

04. mai 2006 Tallinnas