Festival “Täielik vaikus” toob Eestisse Ronini

24. jaanuar 2008

Tallinna Filharmoonia ja plaadikompanii ECM koostöös toimub Tallinnas festival, mis kuulama hõrku ja peent filmidest ja värvidest, jazzist ja fungist ning uusklassikast sündinud muusikat.

Tallinna Filharmoonia ja plaadikompanii ECM kutsuvad 13.– 17. veebruarini kuulama hõrku ja peent filmidest ja värvidest, jazzist ja fungist ja uusklassikast sündinud muusikat õhtu- ja hommikumaalt festivalil “Täiuslik vaikus”.

Just ECM on olnud ukseks maailma mitmetele meie muusikutele, heliloojatele ja muusikakollektiividele. Seega – kui plaadifirma ECM viib helikandjatel meie muusikakultuuri Eestist välja, toob muusikafestival “Täiuslik vaikus” Eestisse meie publikule kuulamiseks uut ja tõeliselt head muusikat erinevates stiilides.

13. veebruaril kell 20 Kanuti gildi saalis
Avakontsert NYYD Ensemble
Möödunud sajandite avar ja mitmekesine muusikamaastik
NYYD Ensemble’i “ecm-ilikult” stiilne ja hea maitsega kava keelpillikvartetile ja väikestele koosseisudele kõlab Eestis esmakordselt. Kammerlikult muusikat barokiajast tänapäevani esitavad NYYD Ensemble’i solistid, värskete ideedega noored kunstnikud, kes hinnatud-oodatud juba ka väljaspool Eesti piire.

15. veebruar kell 20 Jaani kirikus
Nostalghia “Song for Tarkovsky”
Andrei Tarkovski ajatust filmiuniversumist ning tema värvide ja helide käsitlusest inspireeritud emotsioonid kvartetilt Nostalghia.
„Minu soov pole olnud illustreerida tema filme mitte mingilgi moel, olen püüdnud lihtsalt väljendada emotsiooni, mida on tekitanud minus tema filmide vaatamine, inimesed, kes sellega seotud on, see vähene muusika, mis seal kõlab ja isegi tema värvikäsitlus,” ütleb koosseisu pianist François Couturier.

Koosseis:
François Couturier -klaver
Anija Lechner- tšello
Jean-Marc Larché – sopransaksofon
Jean Louis Matinier – akordion

16. veebruar kell 20 Mustpeade majas
Anouar Brahem “Le Voyage de Sahar”
Anouar Brahemi trio pakub ülimalt õrna, idamaist päritolu oud’i ning euroopa jõulisima muusikainstrumendi klaveri kooskõla, mis on vürtsitatud akordioni igatsuslike helidega.

Koosseis:
Anouar Brahem – oud François Couturier – klaver Jean-Louis Matinier – akordion

17. veebruar kell 20 Rock Cafes
Nik Bärtsch ja Ronin
Funk…, uus klassikaline… post-modernistlik…, jazz… Jaapani rituaalne muusika…Ronin, see on erinevatel muusikalistel maailmadel põhineva esteetilise visiooni pidev uuenemine.
Festivali kontserdiga algab Ronin’i uue, just veebruari keskel ilmuva plaadi “Holon” esitlustuur läbi Euroopa ja USA.

Koosseis:
Nik Bärtsch – klahvpillid
Kaspar Rast – trummid
Björn Meyer – basskitarr
Andi Pupato – löökpillid
Sha – bassklarnet

Piletid kontsertidele maksavad 150-300 krooni. Osta saab Piletilevist.