Festivali Ruhrpott raames annab kontserte SHREEFPUNK Kölnist

10. aprill 2007

Festivali RUHRPOTT raames toimuvad ansambli SHEEFPUNK kontserdid on osa Saksamaa EL-i eesistumise kultuurilisest raamprogrammist.

10.04, kell 21.00, Pubi Liverpool, Viljandi
12.04, kell 20.00, Ülikooli kohvik, Tartu
13.04, kell 21.30, Teatri kohvik, Rakvere
14.04, kell 21.00, Teater NO99 jazziklubi, Tallinn

SHREEFPUNK (Saksamaa)
Matthias Schriefl – trompet
Johannes Behr – kitarr
Robert Landfermann – kontrabass
Jens Düppe – löökriistad

Matthias Schriefl tõestab oma bändiga muljetavaldavalt, et jazzmuusika ja punkmuusika kombinatsioon toimib. „Shreefpunki“ muusika toitub kontrastidest, sellest õhkub kirge ja huumorit ning ruumi jääb ka üllatavatele ja uskumatutele momentidele. Matthias Schriefl sai hiljuti saksa tunnustatud WDR’i jazziauhinna, tema bändikolleegid – löökpillimängija Jens Düppe, kitarrist Johannes Behr ja bassimängija Robert Landfermann – on kõik oma noorusele vaatamata rahvusvahelise kogemusega muusikud. Kõik ansambli liikmed elavad Kölnis ning nende koostöö on kestnud juba aastaid.

Matthias Schriefl on sündinud 1981. aastal. Juba 11-aastaselt võitis ta ülesaksamaalise tunnustatud konkursi „Noorus musitseerib“ (Jugend Musiziert). Koolipoisina osales ta Müncheni Richard-Straussi Konservatooriumi õppetöös ning seejärel üliõpilasena Kölni Muusikakõrgkoolis. Schriefli peetakse saksa jazzikogukonnas erandlikuks tropetistiks. Nii solisti, helilooja kui ka ansambli juhina on ta pälvinud mitmeid olulisi auhindu.

Robert Landmann on sündinud 1982. aastal. Ta alustas 7-aastasena kitarriõpinguid ning jõudis alles peale elektrikitarri ja löökpillidega tegelemist kontrabassini. Ta oli Saksamaa Föderaalse Jazzorkestri (BundesJazzOrchester) liige ning on esinenud erinevates maailma paikades.

Johannes Behr on sündinud 1981. aastal. Ta on õppinud jazzi Conservatorium van Amsterdami juures. Ka tema oli Saksamaa Föderaalse Jazzorkestri (BundesJazzOrchester) liige ning on astunud üles kontserditel üle terve maailma.

Jens Düppe alustas löökpillide õpinguid 10-aastaselt. Jazzi õppis ta „Franz Liszti“ nimelises Weimari Muusikakõrgkoolis. Ka Düppe kuulus Saksamaa Föderaalse Jazzorkestri (BundesJazzOrchester) koosseisu. Ta on üles astunud mitmetel olulistel jazzifestivalidel ja on hetkel Föderaalse Jazzorkestri dotsent.

Lisainfo www.estjazz.ee