Festivalil Visioon osalevad Eric Marienthal ja Dean Brown

21. mai 2006

8.-9. juunil Saue gümnaasiumis toimuval jazzimprovisatsiooni festivalil Visioon esinevad noortebändid ja profid Eestist, Lätist, Soomest ja Taanist. Eric Marienthal ja Dean Brown esindavad USA tippjazzi.

4. rahvusvaheline jazzimprovistasiooni festival Visioon toimub 8. ja 9. juunil Saue linnas. Esinevad noortebändid ja professionaalid Eestist, Lätist, Soomest, Taanist ja USAst. Festivali peaesinejaks on Eric Marienthal International Band.

Rahvusvahelisse bändi kuuluvad jazzmuusikud Eric Marienthal (saksofon, USA) ja Dean Brown (kitarr, USA), Krzysztof Zawadzki (löökpillid, Poola). Eestit esindavad Mihkel Mälgand bassil ja Raun Juurikas klahvpillidel. Ansambel annab ainult ühe kontserdi Eestis, Saue Gümnaasiumi saalis neljapäeval 8. juunil kell 21.00.

Reedel 9. juuni hommikul annavad külalised noortele muusikutele workshope. Jazzmuusika algteadmisi õpilastele ja õpetajatele jagavad õpetajad Taanist. Festivali päevade jooksul on võimalik tutvuda ärimees Rein Kilgi saksofonide erakoguga.

Saue muusikakool korraldab noorte jazzimprovisatsiooni festivali Visioon (projektijuht kooli direktor Kristiina Liivik) alates 2003. aastast. Festival kasvas välja Saue Muusikakooli traditsioonilisest üritusest – Loomingu- ja Improvisatsiooni Päevad, mis toimub 2006.aastal juba 9. korda.

Festivalile Visioon on saanud tavaks kutsuda esinema ja õpetama ka maailmas tuntud muusikuid. Nii on Sauel käinud Ungari jazzviiuldaja Zoltan Lantos koos kitarristi Gabor Juhasiga. 2005. aastal oli peaesinejaks ja õpetajaks USA jazzpianist David Kikoski. 13-aastane Nizhni-Novgorodi pianist Entoni Karapetjan üllatas kuulajaid virtuoosse klaverikäsitluse ja keerukate improvisatsioonidega.

Tõuke festivali korraldamiseks andis 2001. aasta suvel kooli jazzansmblist välja kasvanud Saue muusikakooli pop-jazz osakond. Tänu sellele osakonnale on pärast muusikakooli noorema astme lõpetamist pop-jazzi suuna valinutel võimalik õppida soolo- ja basskitarri, jazzklaveri, -saksofoni, -trompeti, -laulu või -löökpillide eriala. Pillimängu õpetavad Raun Juurikas, Ahto Abner, Iljo Toming, Mihkel Mälgand, Sulev Sommer, Jaak Oserov ja Helin-Mari Arder.

17. novembril 2005.a avati Saue Muusikakooli jazzistuudio, mis sai võimalikuks tänu Euroopa Liidu CBC 2002 (MPF) programmile. Projekti käigus ehitati kaasaegsetele muusika salvestamise nõuetele vastavad ruumid, osteti salvestustehnika ja kontsertklaver Estonia.

Jazzistuudio projekti õnnestumisele on aidanud kaasa festival Visioon, sõprussuhted Saue linna sõpruskommuuniga Taanis ning Saue Muusikakooli pop-jazz osakond. Visiooni toetavad Saue linn, Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Nordic Jetline, Hotell St. Peterburg, Iloprint, Coca- Cola joogid, Põhjamaade Ministrite Nõukogu, Harjumaa Omavalitsuste Liit, PR Firmareklaam jt.

Info vahendas
Kristiina Liivik
Saue Muusikakooli direktor
Noorte jazzimprovisatsiooni festivali Visioon projektijuht
tel 51 63 128
faks 67 09 234
e-mail: saue.mk@mail.ee
Nurmesalu 9
Saue linn 76506