Free Tallinn Trio improviseerib löökpillivirtuoosiga Poolast

22. jaanuar 2008

23. jaanuaril esineb Free Tallinn Trio koos Stanislaw Skoczynskiga. Kavas on vabad ettevalmistamata improvisatsioonid erinevatele koosseisudele. Oodata on korraliku andmist free jazzi, kaasaegse kammerooperi, kosmose ja psühhoanalüüsi äärealadelt.

23. jaanuaril esineb Mustpeade majas Free Tallinn Trio koos Poola löökpillimängija Stanislaw Skoczynskiga. Kavas on vabad ettevalmistamata improvisatsioonid erinevatele koosseisudele. Oodata on korraliku andmist free jazzi, kaasaegse kammerooperi, kosmose ja psühhoanalüüsi äärealadelt.

Stanislaw Skoczynski on piiride ületajaga otseses mõttes: ühest küljest on ta klassikalise löökpilli professor, teisest küljest suurepärane vaba improvisaator. Hea klapp tema ning Free Tallinn Trio liikmete vahel tekkis 2006. aastal projekti “Crossing Borders” avakontserdi esimestest nootidest, kui õpetajad koos laval improviseerimist alustasid. Tunne ei ole kadunud ka järgmistel esinemistel nii Tallinnas kui Varssavis.

Free Tallinn Trio näol on tegemist unikaalse muusikute kooslusega, mille liikmeteks on ebatavaliselt laia hääleulatusega laulja Anne-Liis Poll, klassikalise kooliga pianist Anto Pett, kes on viimased paarkümmend aastat pühendanud vabale improvisatsioonile. Kitarri mängib Jaak Sooäär.

Trio muusikat võiks liigitada kaasaegseks improvisatsiooniliseks kammerooperiks, milles on ühtviisi tuntavad nii nüüdismuusika kui kaasaegse jazzmuusika mõjud. Väga erinevale taustale vaatamata leiavad trio liikmed vabas improvisatsioonis kergesti ühise keele ning tulemuseks on täiesti omapärane kaasaegne kõlamaailm, mis tänu selgelt joonistuvatele karakteritele on küllaltki kergesti jälgitav.

Free Tallinn Trio on tegutsenud umbes aasta ja esinenud Austrias, Poolas, Leedus Vilniuse Suvefestivalil 2006 ning mitmel pool Eestis. Festivalil Jazzkaar 2007 esitles trio esikalbumit “Full Moon” (Ava Muusika).

Kolmapäev 23. 01. 2008.a. 19.00 Tallinn, Mustpeade maja
Pileti hind 120 kr ja 80 kr

Free Tallinn Trio Anne-Liis Poll (hääl) Anto Pett (klaver, prepareeritud klaver) Jaak Sooäär (kitarr, live-elektroonika) Stanislaw Skoczynski (löökpillid, Poola)