Globaalbiiti maailmsest sulatusahjust

01. aprill 2004

Hollandist pärit kirjurahvuseline maailmamuusikaorkester World Groove Project kuulutab, et muusika rütmid olgu sellised, mis panevad keha võnkesse.

Hollandist pärit kirjurahvuseline maailmamuusikaorkester World Groove Project kuulutab, et muusika rütmid olgu sellised, mis panevad keha võnkesse.
Nüüdisjazz kohtub rütmilisel moel maailmamuusikaga. Selline on kitarrist Jan Kuiperi visioon, mida ta juba aastaid on mitmesugustes koosseisudes edasi arendanud. Kõik kohtub – kõlab mitmele kultuurile omast gruuvimist, sisse põikavad mõned killud rockmuusikat, äge improviseerimine osutab jazzile, pilvepealsed unistused vahelduvad tantsurütmidega. Maailm kui peopesal.
World Groove Project on kõnekas nimi, mis räägib enda eest ise. Kuiper pani ansambli kokku 2002. aastal ning on sellega teinud nii plaate kui ka andnud arvukalt kontserte. Tablamängija on Indiast, näppepilli djembe’i mängiv süsimust mees Senegalist. Saksofonist, trummar ja bassimängija on hollandlased kuid kõigi nende muusikaline taust ja stiilideampluaa on tähelepanu väärivalt mitmekesine.
World Groove Projecti liidri Jan Kuiperi nimele lisab kaalu see, et teiste seas on ta andnud kontserte koos Hollandi kitarrikuulsuse Jan Akkermaniga ning teinud koostööd ameerika jazzikuulsuste David Murray ja Arthyr Blythe’iga. Aktiivse muusikutegevuse kõrval on Kuiper oma kodulinna Groningeni konservatooriumis õppejõud. Maailm gruuvib just sellisena nagu muusikud ta meile liikuma seavad – rõõmsalt ja energiat andvalt.
World Groove Project (Holland)
25. aprillil kell 18.00
Viru Hotel Grande saalis

Jan Kuiper – kitarr
Sandip Bhattacharya – tablad
Mousse Pathe M’baye – djembe
Raoul Roosenstein – trummid
Oeds Bouwsma – bass
Jan Klug – saksofon