Gloria Bosman laulab aafrika rütmides

30. november 2002

Äsja Helsingist Tallinna saabunud lõuna-aafriklanna Gloria Bosmann rääkis oma kell 21 Sakala suures saalis algavast kontserdist kui sulamist. “Tänaõhtune muusika on sulam erinevatest maailmadest – see on muusika, mis on omane mu bändikaaslastele Soomest, selles on aafrika soundi ja muusikat, mida võib määratleda ka jazziks. Enamus muusikat on minu kirjutatud. See on kombinatsioon kõigest. Lähtume põnevast ja intrigeerivast rütmist, kogu kontseptsioon on väga rütmi- ja meloodiakeskne. Rütm on kui suund, mitte lärm.
Gloria Bosmani inspireerib kirjutama nii viise kui sõnu neile meloodiatele eelkõige ümbritsev elu ja kaasmuusikud: “Minu muusikamaitse on hullumeelne. Ma kuulan rocki, tegelikult igasugust muusikat.” Ei tahaks, et keegi hakkaks meie tänaõhtust kontserti kuidagi stiilidesse lahterdama -see on lihtsalt muusika, me soovime, et kõigil oleks lõbus.
Gloria Bosmani bänd on igati rahvusvaheline. Kaks pillimeest tulevad Johannesburgist, ülejäänud Soomest. Laval toetavad noort lauljatari kokku 5 muusikut.