Gotan Projecti soojendaja on Kimmo Pohjonen

07. mai 2003

Soome akordionifriik esineb Eestis tänavu mitte viimast korda.

29. mail Eesti Näituste sinises paviljonis toimuva prantsuse tangosensatsiooni Gotan Projecti kontserdi soojendusesineja on soome avangardakordionist Kimmo Pohjonen oma ansambliga Kluster. Pohjonen esines ka esimesel Jazz’n’Motion üritusel, kuid siis soolokontserdiga.
Nagu ETV saates Terevisioon tunnistas Gotan Projecti kontserti korraldava FBI projektijuht Helen Sildna, oli esialgne plaan kutsuda kontserdi avaesinejaks hoopis Villu Veski ja Tiit Kalluste uus Tango Nuevo projekt, ent kuna Villu Veski viibib just sel ajal koos mitme teise eesti muusikuga Ameerika Ühendriikides kontsertreisil, osutus see võimatuks. Veski kuulub nimelt Laima Vaikule saateansamblisse.
Kimmo Pohjonen aga ei esine sedapuhku Eestis tänavu mitte viimast korda. Artisti kodulehe andmetel ootab teda ja ansamblit Kluster 16. augustil ees esinemine Leigo Järvemuusika kontserdil. Seda kinnitab ka Leigo festivalil veebileht, kust võime lugeda, et 1. augustist kuni 16. augustini vältaval loodusesõbralikul festivalil on võimalik kuulata veel esinduslikku orelikontserti, ansamblit Vox Clamantis, Tallinna Kammerorkestrit, Sven Grünbergi, Siiri Sisaskit, Tiit Kikast, Raivo Tafenau ansambli bossnoova-ööd jt.
Kimmo Pohjoneni kontsertgraafikusse aga mahuvad tänavu muu hulgas veel esinemine Roskilde rockifestivalil 28. juunil, kontsert Pori Jazzil 17. juulil, soolokontsert 2. augustil mastaapsel klassikafestivalil Proms, kusjuures kontsert ise toimub esinduslikus Royal Albert Hallis.