Grupo Yanqui – professonaalne rütmikas mainstream

19. veebruar 2006

15. veebruaril Talvejazzil esinenud Grupo Yanqui sobis hästi Von Krahli vabasse õhkkonda. Muljeid vahendab Ester Eggert.

Kolmapäeval 15. veebruaril pani Talvejazzile punkti Ameerika ansambli Grupo Yanqui kontsert Von Krahli teatri baaris.

Muljeid vahendab Ester Eggert.

Publiku puuduse üle kurta ei saanud – viimane kui üks pilet oli müüdud. Jazzkaare kaudu on Tallinna ja Eestit tervikuna külastanud palju erinevaid artiste mitmetest maailma nurkadest. Igal neist on erinev kõla ja oma muusikaline käekiri. Seda tõestas veelkord Grupo Yanqui.

Kontserti alustati tuntud standardiga „On Green Dolphin Street,“ mis pani mingil määral paika ka ülejäänud ligi kahe tunni meeleolu. Grupo Yanqui muusika oli professionaalne rütmikas mainstream, mis pani rahva jala tatsuma. Kahtlemata võis esitust pidada rütmiliselt kaasakiskuvaks just tänu erinevate stiilide kaasamisele ning bassisti ja trummari mõnusalt svingivale põhjale, kuid pikk kokku ligi kahetunnine kontsert muutus vähehaaval väsitavalt ühetaoliseks.

Tõsi, peale paarikümne minutilist vaheaega tehti väike tempomuutus kaldudes pehmema jazzi poolele. Siin tungisid veelgi enam esile ühest küljest trompetimängija milesdavislik külmem lähenemine ja teisalt maailmamuusika mõjud. Samuti muutus õhk Von Krahli teatri baaris veidi liikuvamaks kuna osa publikust oli pausi ajal siiski lahkunud.

Toimumispaigaga pandi igal juhul täielikult täppi – ameeriklaste professionaalne rütmimuusika sobis ideaalselt baari vabasse õhkkonda. Kontserdi hoogne lõpp teenis publikult võimsa aplausi ja tõestas veelkord kuivõrd meeldib eesti rahvale jazz.