Hääled elu helgemalt poolelt: Vocal Six Rootsist

01. aprill 2004

Nad kuuekesi tulevad Lõuna-Rootsimaalt, neil hääled on nii magusad ja tuju lõbus ka. Mart Mets ei saa naeru tagasi hoida.

Nad kuuekesi tulevad Lõuna-Rootsimaalt, neil hääled on nii magusad ja tuju lõbus ka. Mart Mets ei saa naeru tagasi hoida.
Sekstett Skånest. Hääled kui instrumendid, hääled kui väikene popjazz orkester. Pisut enam kui kümne tegutsemisaasta vältel on Vokaalkuuik seigelnud Rootsimaal, laulnud väikestel pidudel ja suurtel kontsertidel – ka välismaal.
Üks nende motona kõlavaid hüüdlauseid on, et vajadusel tuleb kohaneda igale maitsele, kõigile vajadustele, mitmesugustele sündmustele. Teine põhimõte tundub olevat see, et kõik ei pea alati olema liiga tõsine ning hea maitsekas naljatlus aitab elus rohkem edasi kui karm pingutamine.

Ning kas me juba mainisime autosõitu? Veel mitte. Mingil seletamatul moel näib neil kõik tiirlevat ümber selle neljarattalise nähtuse. Saamata juhiluba, hoiul juhiluba, kulukas juhiluba, auto kui veider heaolu tarbevahend. Ansambli veebilehel, kus on väljas ansambli liikmete tutvustused, võib neid lühikesi vaimukaid kirjatükke lugedes nii mõnigi kord leida ennast omaette naermas. Pärast seda tahaks juba tõesti kuulata, kuidas nad laulavad.
Näiteks tenor Niclas Kåse väidetakse olevat murdespets, kuna ta leidis oma naise Falunist, kus spiigitakse “dalmåli”. Millises murdes hakkavad rääkima tema kaks tütart, olevat veel teadmata. Muu hulgas on tal Kuldkaardi Juhiluba, millel on avatud krediit. Stefan Högström on tenor ning grupi uusim ja noorim liige, kes on imporditud Orustist Göteborgi kandist. Kui ta oma akordioni kätte võtab, tekivad kohe põhjavälgud ja kõrvust hakkab imbuma sinist suitsu. Tema auto on pargitud kodus, kuna ta on otsustanud oma juhiloa Malmösse hoiule anda.
Veel üks tenor, Staffan Paulson, töötab Malmö muusikateatris helimehena, kuid arusaamatul kombel on tema pähe ära mahtunud maailma kõigi üle 25 000 tonnise veeväljasurvega reisilaevade nimed.
Bänd hoiab hinge kinni, et Staffan kunagi, mitte kunagi oma juhilubadest ilma ei jääks, kuna tema autol on kena järelhaagis, mis otsekui loodud kõlarite ja võimendite vedamiseks.

Bassilaulja Peder Tennek on Vocal Sixi president. Lühinägelikul aga fotograafilise kuulmisega mehel ei lubata juhilubasid omada.
Roban Persson oli kunagi ansambli helimees. Golf ja auto on talle peaaegu sama armsad kui õllekruusidega sõbrad. Robban kaotas korra juhiload, ja sugugi mitte seepärast, et tal läks meelest ära, kuhu ta need jättis.
Lundist pärit bariton Pelle Kockum töötab üliõpilasklubi asjamehena ning talle meeldivad sigaretid, viski, šokolaad ja mitte-niiväga-juhuslik toop õlut. Tal on kolm jalgratast ja ta alles otsib võimalust auto juhilubade muretsemiseks.

Vocal Six (Rootsi)
25. aprill kell 20.00
Viru Hotel Grande saal

Niclas Kåse – tenor
Stefan Högström – tenor
Staffan Paulson – tenor
Peder Tennek – bass
Roban Persson – tenor
Pelle Kockum – bariton