Hämmastav kitarrist ja imeline esitaja!

01. aprill 2004

Pealkirjas öeldu kuulub bluusikuningas B.B. Kingile, kes lausus seda iseloomustamaks Iisraelis elava ameerika bluuskitarristi Ronnie Petersoni mängu. Anne Erm on näinud oma silmaga, kuulnud oma kõrvaga.

Pealkirjas öeldu kuulub bluusikuningas B.B. Kingile, kes lausus seda iseloomustamaks Iisraelis elava ameerika bluuskitarristi Ronnie Petersoni mängu. Anne Erm on näinud oma silmaga, kuulnud oma kõrvaga.
King musitseeris koos Ronnie Petersoniga nii Ameerika aegadel kui ka Iisraelis. Ka läinudkevadisel Jazzkaarel esinenud USA kitarrikuulsus Hiram Bullock peab Ronnie’t maailmaklassi bluusimängijaks.
Minul õnnestus Ronnie Petersoni bluusbändi kuulata Tel-Avivis paari aasta eest. Üllatusest jäime meie kõik – paarkümmend festivalikorraldajat – tummaks, sest nii ehtsat bluusibändi ei osanud küll Israeli muusika ülevaatekontserdilt oodata.
Ronnie nägi välja nagu tõeline bluusimees, kes on suitsuste klubide atmosfäärist läbi imbunud nagu suitsusink – üleni mustas, mis on ta lemmikvärv. Tema hääles oli ehedat rämedat sära, muusikas stiilipuhtus, nobedates kitarripassaažides jõudu ja valu. Aimasin, et tegemist on muusikuga, kes teab, mis on bluus ja kes on andnud oma hinge bluusile.
Sündinud USA-s, puutus Ronnie Peterson varakult kokku bluusiõhustikuga. Kümneselt sai temast bluusifänn, 17-selt mängis aga juba kitarri legendaarse soul-blues-laulja Latimore’i taustabändis. Kuuldus noorest andest levis ja Ronnie sai tööd nimekate bluusimeeste bändides nagu B.B. King, Albert King, Johnny Taylor jt.
1987. aastal mängis Ronnie Peterson juhtosa Iisraeli suurima rockitähe Shalom Hanochi turneebändis ning 1991. aastal otsustas kolida elama Iisraeli, kus abiellus neljandat korda. Iisraelis kutsus ta kokku oma bluesbändi ja asutas firma, mis korraldab nimekate USA bluusiartistide kontserte Iisraelis, organiseerimistöös abistab teda kaasa Nili Peterson.
Ronnie Peterson on ka väga hinnatud stuudiomuusik, viimase tosina aasta jooksul on ta osalenud 30 albumi salvestamisel. Tema 1995. aastal asutatud bluesbänd annab aastas 200 kontserti nii Iisraelis kui ka välismaal – Montreux Jazz Festivalist kuni Jazzkaareni.

Ronnie Peterson Blues Band (Iisrael-USA)
22. aprillil kell 22.00
Café Amigos

Ronnie Peterson– kitarrid ja vokaal
Asher Fedi– trummid
Michael Frost– basskitarr
Eyal “Bucky” Klein – klaver ja Hammond-orel