Haigus sundis Ray Charlesi tuuri katkestama

08. august 2003

Seoses puusahaiguse ägenemisega oli muusikalegend 13kordne Grammy laureaat Ray Charles sunnitud katkestama oma tänavuse tuuri, mis pidi kestma 16. detsembrini.

30. septembril 73aastaseks saav Ray Charles on maailma muusikaelus üle poole sajandi aktiivselt kaasa löönud. Vanameister pole jätnud vahele ühtegi tuuri viimase 53 aasta vältel.
Seda valusam oli Charlesile otsus loobuda järgneva viie kuu ülesastumistest, ent tema tervislik seisund ei lubanud jätkata.

“Kontsertidest kõrvale jäämine murrab mu südame,” räägib mees, kelle selle tuuri raames viimane kontsert toimus 20. juulil Alexandrias USAs.”Olen kogu elu viibinud tuuridel ja esinenud, kuid arstid nõuavad, et raviksin ennast ja ma võtan nende nõu kuulda.” Hiljutises intervjuus USA Todayle ütles Charles:”Muusika on minu jaoks sama mis hingamine. Mul peab see olema. See on osa minust.”

Ray Charles on Los Angelese arstide valvsa pilgu all. Siiski loodab ta lähiajal jätkata stuudiotööd. Charles valmistab ette gospeli ja duettide plaati, mis peaksid ilmuma tema oma Crossover Records´i labeli all. Äsja lõppesid ka tema portreefilmi “Unchain My Heart, The Ray Charles Story” võtted, kus nimikangelast kehastab Jamie Foxx. Tuuri katkestamisega samale ajale langes veel intervjuude seeria Clint Eastwoodile. Räägiti bluusist uue dokumentaalfilmi “Piano Blues” jaoks.