Harlem Gospel Choir tuleb gospeliklassika ja popitöötlustega

07. detsember 2005

28. detsembril esineb Estonia kontserdisaalis Harlem Gospel Choir, kes on üle maailma esinenud nii suurtel lavadel kui osalenud heategevusprojektides.

Maailma üks kuulsamaid koore on kindlasti Harlem Gospel Choir. 28. detsembril esinevad nad pärast pikka ootamist lõpuks ka Tallinnas, Estonia Kontserdisaalis.

Kes nad on? Harlem Gospel Choir alustas pea 20 aastat tagasi, 1986. aastal Harlemi Cotton Clubis. Koori loojaks oli Allen Bailey ja esialgu loodi koor, et avaldada austust Dr. Martin Luther Kingile.
Tänaseks on neist saanud koor, mida tunneb terve maailm. Neist on saanud üks tuntumaid gospelesinejaid ja hea tahte saadikuid. Mööda maailma rännates on saanud koori usurõõmust osa sajad tuhanded kuulajad. Lisaks on Harlem Gospel Choir osalenud ka heategevusprojektides ning kogunud raha laste ja abivajajate heaks. Aastate jooksul on esinetud Austraalias, Uus Meremaal, Portugalis, Itaalias, Prantsusmaal, Jaapanis, Suurbritannias, Brasiilias, Argentiinas, Hollandis jm.

Miks nad kuulsad on? Kooris on 11 lauljat, kes kõik esinevad ka sooloetteastetega. Saatebänd koosneb suurepärastest muusikutest, kes koorile lisavõlu ja hea mineku annavad. Sellise hea, innuka, tõelise gospeli mineku!
Koori on valitud ainult parimad Harlemi mustade kirikute lauljad ja pillimehed. Kavas on neil nii gospelklassikat kui ka näiteks omi versioone R. Kelly lugudest. Lisaks headele esitustele iseloomustab koori ka hea lavashow, milles on ehedat gospeli inspiratsiooni. Nende muusikas on armastust, rahu ja harmooniat, mis sobib kuulamiseks erinevatele rahvustele ja kultuuridele. Iga etteaste eesmärgiks on tuua inimesed ja rahvused kokku ning anda neile midagi head! Kindlasti leiab nende esitusest midagi ka soul-muusika sõber, sest soul ja gospel on nagu “kaksikud”, kes koos arenevad ja kasvavad.

Koor on aastate jooksul esinenud koos selliste muusikamaailma suurnimedega nagu U2, Jimmy Cliff, Diana Ross, The Chieftains, Ashford & Simpson, Whoopi Goldberg, Lyle Lovett.

Eestisse jõuab Harlem Gospel Choir turneega, mis pühendatud Paavst Johannes Paulus II mälestusele. Enne Eestit on esinetud selle kavaga Poolas, Leedus, Lätis ja Venemaal. Tõeline gospelmuusika pärl esineb Estonia Kontserdisaalis 28. detsembril, algusega kell 20.00.

Piletid on müügil Eesti Kontserdis, Piletilevi müügipunktides, Statoilis, Piletimaailmas, hinnaga 220 EEK, 290 EEK, 390 EEK, 490 EEK.

Lisainfo:
www.makroconcert.com
www.harlemgospelchoir.com
Astrid Milpak
astrid@makroconcert.com