Harry Connick jr järgmine plaat ilma lauluta

20. mai 2003

Ajakirja Billboard teatel pöörab Ameerika miljonilemmik Harry Connick jr. oma järgmisel plaadil selja popviiside töötlemisele ja orkestrile ning naaseb trad-jazzi juurde.

Connicki uus plaat “After Fours – Connick On Piano, Volume 1” ilmub 15. juulil ning seal kõlavad põhiliselt lood Broadway etendusest “Thou Shat Not”, mille muusikaga Connick kandideeris Tony-auhinnale. Lisaks muusikalietendusse jõudnud lugudele on plaadil ka mõned niisugused muusikatükid, mis valmisid küll ettevalmistavas protsessis, kuid lõpuks lavaversioonis ei kõlanudki.
Olles loobunud nii senisest plaadifirmast Columbia kui ka bigbändi toest, esineb Connick plaadil väikese saateansambliga ning laulmiseks suud lahti ei tee – plaat on läbinisti instrumentaalne. Saateansambli moodustavad Connicki turneeorkestri liikmed tenorsaksofonist Ned Goold, bassist Neal Caine ja trummar Arthur Latin II.
Plaadifirmaks on Branford Marsalise mullu asutatud Marsalis Music. Marsaliste perega seob lauljat ka fakt, et pereisa Ellis Marsalis oli kunagi tema õpetaja.
Laulja sõnul on uus plaat intiimsem kui tema eelmised albumid. Ta mängib ise klaverit ja rõhutab, et see on tema muusikuks olemise suur osa, millest publik ei pruugi eriti teadlik olla. Connicki eelmine plaat, 2001. aastal ilmunud «Songs I Heard» võitis Grammy-auhinna.
Samal ajal on teada ka, et Connick salvestab hetkel Los Angeleses veel kahe plaadi materjali. Esimene neist laseb kõlada vokaalballaadidel, saatjaks orkester ja paaris loos ka bigbänd; teine plaat on kavas välja anda aga jõuludeks.