Hea Uus Heli pakub põnevat muusikat ja filmiprogrammi

27. september 2007

3.-13. oktoobrini peetakse Tallinnas ja Tartus festivali Hea Uus Heli, mis ehitab põnevaid sildu erinevate muusikastiilide vahel.

Festival Hea Uus Heli (HUH) on kujunenud muusikasõprade seas üsna oluliseks sündmuseks nii erinevate uute ideede kui ka vanade, aga olulisete nähtuste tutvustamisel.
Festival koosneb paljudest üritustest, millel on oma kindel koht ühtse terviku moodustumisel ja sideme loomisel erinevate muusikasuundade vahel. Mingil määral üritab HUH leida kontakte ka teiste kunstivaldkondadega, aga teeb seda lähtuvalt muusikast ja helikunstist.

Tänavu toimub festival kuuendat korda. Ajavahemikul 3.-13. oktoobrini on kavas kokku 10 üritust Tallinas Von Krahlis, Kunstiakadeemias, Glehni lossis, Kultuurikatlas, Mustpeade majas ja mujal ning Tartus Athena keskuses. Mitme sündmuse puhul on tegemist koostööga erinevate rühmituste, organisatsioonide ja entusiastidega nagu nt Odessa Pop, Krill, Stereotunnel, festival Eclectica, Heliloojate Liit ja teised.

Festivali olulisemateks väliskülalisteks on 70. aastate krautrocki legendide Dieter Moebiuse ja Joachim Roedeliuse duo Cluster; New Yorgi plaadifirma Ohm Resistance alusepanija ja kurjemat sorti breakcore drum’n’bass’i viljelev Submerged (teinud koostööd ka Bill Laswelli ja Pharoah Sandersiga); Saksa uue generatsiooni ambientelektroonik Marsen Jules, kelle klassikalisele muusikale lähedasi kompositsioone on võrreldud ka Arvo Pärdi loominguga; tunnustatud post-rock-kollektiivi To Rococo Rot liikme Stefan Schneideri sooloprojekt Mapstation; Norra avangard-improduo Moha! ; Hollandi plaadifirma Clone alusepanija ja sealse techno/elektro/house-muusika scene’i teenekas aktivist dj Serge; astro-beat-muusikat viljelev Hidria Spacefolk Soomest; elektroduo Microthol Austriast, Drexciyan dj Stingray Detroidist, kes on aristinime Urban Tribe all teinud muusikat ka koos Carl Craigi ja Moodymanniga ja paljud teised.

Olulisel kohal on festivali kavas kohalike artistide plaadiesitlused. Oma Õunaviksi all ilmuvat debüütalbumit “Üü tulõk” esitleb Mari Kalkun. Ühe eluetapi lõppu tähistab Opium Flirt senise loomingu paremikku sisaldava kogumikalbumiga “Tehislend”. Omaette sündmuseks on Pedigree remixalbumi “Ghosts and Corpses” esitlus kuna see sisaldab enamaltjaolt rahvusvaheliselt tunnustatud välisartistide (nt Mothboy, Submerged, Teledubgnosis, God Is An Astronaut, Dälek jt) töötlusi Pedigree loomingust. Kohaliku elektronmuusika III laine alusepanija Uni esitleb oma paremikku koondavat albumit „Kosmikud II“ Tartu publikule.

Kohalike artistide esinemistest tasuks veel eraldi mainida Erkki Tero juhtimisel tegutseva 90. aastate alguse kultusbändi Öäk võimsat comeback´i legendaarsete EKA pidude traditsiooni jätkaval üritusel “Vision”, noorema generatsiooni helilooja Märt-Matis Lille erinevaid kunstivaldkondi siduvat autorikontserti “Kadunud metsade kaja” Mustpeade majas ning muusikat ja poeesiat ühendavat “Helikirjanduslikku kolmapäeva” Kirjanike majas.

HUHi kavas on ka esimest korda Eestis linastuvate muusikafilmide programm.

Piletid on müügil Piletilevi müügikohtades ja Statoili teenindusjaamades.

Info vahendas Aivar Tõnso.