Hea Uus Heli toob Eestisse Jaki Liebezeiti ja Ex-Girli

02. oktoober 2006

5.-8. oktoobrini toimuv festival Hea Uus Heli toob juba viiendat korda Eesti kuulaja ette valiku omanäolisi muusikasuundumusi nii välis- kui ka kodumaalt.

Festival Hea Uus Heli (HUH) toob juba viiendat korda Eesti kuulaja ette valiku omanäolisi muusikasuundumusi nii välis- kui ka kodumaalt.

Kodumaiste artistide kõrval on esindatud psühhedeelset space-rocki Jaapanist – EX-GIRL; kraut-rocki legendaarne trummar JAKI LIEBEZEIT (Can) koos vibrafonistist elektronmuusiku BURNT FIREDMANIGA, kelle koostööd võib liigitada ka elektroonilise dubjazz´i valda. Tallinna tuleb ka Berliinis elav Soome päritolu abstraktse süvaelektroonika üks olulisemaid nimesid VLADISLAV DELAY, kes teeb lisaks oma põhiesinemisele ka klubilise tech-house stiilis etteaste UUSITALO nime all. Soomest pärit mitmeid erinevatest kollektiividest nagu Aavikko, Circle, Kuusamon Profeetta jt muusikuid koondav supergrupp RÄTTÖ JA LEHTISALO.

Rulers of the Deepi ja HUH´i ühisüritus “Muda Music” annab ülevaate kodumaisest uuest muusikast: folgist ja jazzist elektroonika ning klubimuusikani. Koostöös Goethe Instituudiga esiteltakse samas ka Saksa viimase kümnendi parimaid eksperimentaalfilme.

Omaette üritus pühendatakse sel aastal drum´n´bass´ile. Kinomajas toimuv “1öö% – Kosmos” on katse seda muusikastiili rehabiliteerida, näidates et sel suunal on võimalik teha endiselt midagi innovatiivset, värsket ja heamaitselist. Külas on väga isikupärase helikeelega FANU (juba mainekas Soome artist) ning endale hetkel tõusvas joones nime tegev tulevikulootus MARTSMAN (Saksamaalt). Lisaks esitleb väliskülalistega igati võrdväärne kohalik dnb eliitduo NEMOS oma kauaoodatud debüütalbumit “TULEVIKUTEE”.

HUH´i üritused toimuvad tänavu lisaks Von Krahli teatrile ja Kinomajale ka EMTA orelisaalis, KUMU auditooriumis, Kultuuritehases, Püha Katariina kirikus ja uhiuues esinemiskohas Juuksur.

Piletid Piletilevi müügikohtadest ja Statoili teenindusjaamadest.
Festivalist lähemalt www.huh.ee

Info festivali korraldajatelt.