Heategevuskontsert „Aita alustada elu!“

01. detsember 2006

3. detsembril kell 18.00 toimub Tallinnas Kaarli kirikus Vikerraadio ja Jazzkaare koostöös heategevuskontsert “Aita alustada elu!”, mille tulud lähevad traditsiooniliselt Tallinna Pelgulinna sünnitusmajale.

Jõulujazzi ja Eesti Raadio laululaste heategevuskontserdist on saanud meeldiv traditsioon, mille abil toetatakse sünnitusmaja vajaliku aparatuuri ostmisel, aitamaks uuel elul ilmale tulla. Sedapuhku toetatakse sonograafi ostu. Võrreldes aastaga 2000 on sündide arv Pelgulinna sünnitusmajas tõusnud 2300lt ligi tuhande võrra. Kontsert Pelgulinna sünnitusmaja heaks toimub seitsmendat korda.

Seekordsel heategevuskontserdil kõlavad Rene Eespere armastatud lastelaulud peatselt ilmuvalt heliplaadilt “Väike valge laev”, jazzilike seadete autor on Jürmo Eespere. Laulavad Eesti Raadio Laste Laulustuudio lapsed Kadri Hundi juhatusel, saadab Jürmo Eespere ansambel ning külalistena teevad kaasa 2006. aasta parimaks nais- ja jazz-bluusartistiks tunnistatud Liisi Koikson ning räppartist Chalice.

Heliplaadile “Väike valge laev” on koondatud Rene Eespere 16 lastelaulu seitsmekümnendate lõpust üheksakümnendate alguseni. Laulud on läbi teinud uuenduskuuri – laululapsed laulavad mitmehäälselt, kaasaegset kõlapilti aitavad kujundada Jürmo Eespere seaded, kus on oluline osa ka instrumentaalansamblil. Uus kava sisaldab selliseid tuntud laule nagu “Millimallikas”; “Siis kui minu vanaema…”; “Kindakiri” ja “Väike valge laev”, samuti nelja laulu, mis on loodud Hans Christian Anderseni muinasjutu “Metsluiged” ainetel ja teisi kauneid lugusid.

Eesti Raadio Laste Laulustuudio on erinevas koosseisus ja mitme juhendaja käe all tegutsenud aastast 1945. Loominguliselt huvitavad on olnud aga just viimased tegevusaastad, mida peegeldavad kuus CD plaati: “Meie kiisul kriimud silmad”, “Karjapoiss on kuningas”, “Naerud ja nutud” Tiit Kikase muusikaga, “Maasikad” Rein Rannapi lastelauludega, “Kuula ikka väiksemat” Märt Hundi lauludega ning Olav Ehala poolt kirjutatud ja seatud plaadikava “Head lapsed, need kasvavad lauluga”.

Heategevuskontserdi piletid hinnaga 150.-/125.- (tudeng, õpilane, pensionär) saadaval Piletilevi ja Piletimaailma müügikohtades ning tund enne kontserdi algust kohapeal.