Helsingis tuleb maailmamuusikafestival Etnosoi!

25. september 2006

8.-12. novembrini saab Helsingis Gloria ja Savoy-teatteris kuulata muusikuid Türgist, Senegalist, Zimbabwest ja Soomest.

8.-12. novembrini toimub Helsingis 18. korda maailmamuusikafestival Etnosoi!.

Aastate jooksul on võõrustatud muusikuid pea kogu maailmast. Teiste seas on esinenud ka Villu Tamme koos JMKE-ga. Tänavu saab kuulata muusikuid nii Soomest, Türgist, Senegalist kui ka Zimbabwest, kellest nii mõnigi külastab Soomet esmakordselt.

Festival algab 8. novembril Gloria teatris, kus 20. juubeliturnee raames on laval soome folkmuusika üks lipulaev ansambel Tallari. Seejärel on laval Soome-Senegali duo Minna Raskinen kandlel ja Seckou Keita koral.

9. novembrist kolib festival Savoy Teatterisse. Tol õhtul on tulipunktis Kimmo Pohjoneni kava “Animator”. 10. novembril esineb senegali kitarrist-laulja Oliver Mtukudzi ansambliga The Black Spirits. Kollektiiv on mänginud koos juba 1979. aastast ning just nüüd Etnosoi! raames esinevad muusikud esmakordselt Soomes.

Festivali lõpetab Türgi lauljatar ja laulukirjutaja Aynur, kes annab iidsele kurdi laulutraditsioonile oma näo. Temagi on Soomes esmakordselt.

Kontserdipiletid maksavad 18-26 eurot.