Illegaardi jazziklubi saab 13

02. veebruar 2005

Tartu legendaarne klubi “Illegaard” Ülikooli tänava endise kohtumaja keldris saab 4. veebruaril 13 aastaseks.

Tartu legendaarne klubi Illegaard Ülikooli tänava endise kohtumaja keldris saab reedel, 4. veebruaril 13 aastaseks.

Täpselt 13 aastat tagasi sündis Tartusse kunsti- ja kultuuriinimeste tolleaegne lemmikpaik Illegaard, mis tõtt öelda foto ja kunstigaleriina oli tegutsenud juba 3 aastat varem.
Klubil on pikk ajalugu, paks foto- ja sündmustealbum. Erinevad näitused, kontserdid, stiilipeod, Üliooli tänava päevad, puhkpillipäevad ja palju muud mahuvad nendesse aastatesse.

Tänansesse Illegaardi pääseb juba ammu magnetkaardita ja ka näitusi ei korraldata juba mitu aastat. Illegaard on valinud oma tee – hea jazzmuusika mängimise nii plaatidelt kui ka elavas esituses.

Illegaard ongi pidevalt korraldanud häid jazzikontserte, mänginud on rahvusvaheliselt tuntud muusikud. See on siiani ainus Eestis tegutsev statsionnarne jazziklubi.

Viimasel ajal on popiks saanud esmaspäeviti toimuvad tudengite improvisatsiooniõhtud, kus saavad esineda erinevad koosseisud. Illegaard loosib kord kuus esinejate vahel 1000 krooni.

Sünnipäevapeol reedel 4. veebruari õhtul mängib kell 21 Tartu Noorte Big Band Loit Lepalaane juhatamisel.
Big Band on Illegaardis sage külaline ja paljud sealsed mängijad on just Illegaardis nakatunud heast swingist ja jazzist.

Illegaard on too hot not to cool down.
Ootame kõiki peole!
Sissepääs tasuta.

Sirje Ginter
“Illegaardi” perenaine
illegaard@hot.ee
50 97 795