Ilmus Kustas Kikerpuu jazzharmoonia õpik

07. november 2006

Kustas Kikerpuu sulest on ilmunud korralik jazzi teoreetilist külge lahkav õpik, mis mõeldud eelkõige muusikakoolidele.

Üle mitme aastakümne on trükist ilmunud korralik eestikeelne jazzi teoreetilist külge puudutav õpik, Kustas Kikerpuu “Jazzharmoonia”, mille koostöös Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Jazzliiduga on välja andnud muusikakirjastus SP Muusikaprojekt.

Kustas Kikerpuu on Eestis hästi tuntud viljaka heliloojana, samuti Eesti Raadio bigbändi dirigendina. Laiemale avalikkusele on aga vähem teada, et viimase rohkem kui kümne aasta jooksul on ta peamiselt pidanud pedagoogi ametit olles G.Otsa nim. Tallinna Muusikakooli pop-jazz osakonna juhtataja ja teoreetiliste ainete õpetaja ning viimastel aastatel jazzteoreetiliste ainete õppejõud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Tänu pikaajalisele helilooja-. muusiku- ja pedagoogipraktikale on Kikerpuu kindlasti õige inimene eestikeelse jazzialase õppekirjanduse teerajajana.

Õpikus on käsitletud põhilisi jazzharmooniat puudutavaid aspekte, põhjalikult on juttu tähemärgisüsteemist ja harmoniseerimise lihtsamatest vormidest, lühemalt on peatutud ka keerkukamatel harmoonilistel võtetel. Samuti on õpikus peatükk akordide sobivusest laadide ja skaaladega.

Õpik on mõeldud eelkõige muusikakoolide ja keskastme muusikaõppeasutuste õppuritele ning kõigile, kel sügavam huvi jazzmuusika mängimise ja kuulamise vastu.

Täpsem info jazzharmoonia õpiku kohta www.spmuusika.ee