Improtest avab hooaja Eesti-Soome duoga

14. september 2007

Improtesti esimesel sügiskontserdil 25. oktoobril esinevad Robert Jürjendal ja Petri Kuljuntausta.

25. oktooberil kell 19.30 on Kanuti gildi saali oodatud kõik Improtesti kontserdiseeria austajad. Sügishooaja avavad Petri Kuljuntausta ja Robert Jürjendal.

Petri Kuljuntausta ja Robert Jürjendali koostöö sai alguse kaks aastat tagasi koos klarnetist David Rothenbergiga trios Three Corners Of The World. Seekordne duo–sessioon keskendub kahe erineva kõlaesteetika kooseksisteerimisele. Lisaks tavapärasele live-elektroonika kasutamisele salvestab, sünteesib ja töötleb Petri Kuljuntausta kontserdi käigus ka Robert Jürjendali elektroonilist kitarrimaailma.

Robert Jürjendal on tegev ansamblites Weekend Guitar Trio, Fragile ning teeb muuhulgas koostööd Riho Sibula ning David Rothenbergiga.

Soome helilooja ja muusiku Petri Kuljuntausta partnerid on olnud filmilavastaja Sami van Ingen, Ocean-North, Morton Subotnick, Atan Tanaka, Richard Lerman, David Rothenberg. Ta on salvestanud muusikat erinevatele leibelitele Inglismaal, Soomes, Prantsusmaal, Saksamaal ja USAs.

Koosseis:
Petri Kuljuntausta /live-elektroonika/
Robert Jürjendal /kitarrid, erinevad instrumendid, live-elektroonika/ kestus 60 min

Improtest on Kanuti gildi saali, MKDK ja U.L.A. Jazzi kontserdisari, mis toob kuulajateni improvisatsioonilise muusika nähtusi meilt ja mujalt.

Tavapilet 90 krooni, sooduspilet 50 krooni