Improtest põimib elektroonika akustilise klarnetiga

13. aprill 2008

14. aprillil esineb Kanuti Gildi saalis duo Xavier Charles – Jean-Philippe Gross, kes põimivad elektroonika akustilise klarnetiga uskumatult värvi- ja mustriterikkaks heliväljaks.

14. aprillil kell 19.30 esineb Kanuti Gildi saalis duo Xavier Charles – Jean-Philippe Gross, kes põimivad elektroonika akustilise klarnetiga uskumatult värvi- ja mustriterikkaks heliväljaks. Nende esimene kontsert Tallinnas toob eesti kuulajatele sõnumeid Euroopa progressiivse vabaimprovisatsiooni eesliinilt.

Klarnetist Xavier Charles’i tööd ulatuvad mürast kuni elektro- akustilise poeetilise kõlani. Ta on mänginud mitmetel uue muusika festivalidel Prantsusmaal ja mujal. Käesoleval hetkel ulatuvad tema muusikalised uuringud klarneti performancitest vibreerivate kõlarite installatsioonideni, piirnedes improvisatsioonilise muusika, lärmaka rocki ja elektro-akustiliste helidega. Ta on muusikamaailmaga tihedalt seotud ka festivali Densités korraldajana.

Jean-Philippe Gross elab ja töötab Metz’is. Enne elektroonilise muusika viljelemist oli ta trummar erinevates rockansamblites. Alates 1998. aastast mängib ta elektroonilist improvisatsioonilist muusikat mikserpuldi, odavate mikrofonide, väikeste kõlarite ja analoogsüntesaatoriga. Koos Arnaud Paquotte’i ja Michel Oury’ga on ta ka bändi Maelstrom liige. Ta loob helisid ja muusikat tantsu ja teatri jaoks.

Info:
14. aprillil kell 19.30 Kanuti Gildi saalis
Xavier Charles – klarnet, mikrofonid
Jean-Philippe Gross – mikserpult, elektroonika
pilet 50 krooni ja 90 krooni

Improtest on Kanuti Gildi SAALi, MKDK ja U.L.A. Jazzi kontserdisari, mis toob kuulajateni improvisatsioonilise muusika nähtusi meilt ja mujalt. Sarja kontserdid toimuvad alates 2005. aastast, kord kuus jaanuarist maini ja oktoobrist detsembrini. Sarja toetab Tallinna Kultuuriväärtuste Amet ja Kultuurkapital.